۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۲
پوتین در حال تشکیل یک ارتش مرموز است؟

بر اساس بیانیه "آندری کارتاپولوف" رئیس کمیته دفاع دوما این اقدام با هدف مقابله با خرابکاری و تهدیدهای داخلی انجام شده است. این طرح مرتبط با شرکت‌های نظامی خصوصی یا "شرکت‌های ویژه" است. نشریه "دیلی بیست" برای نخستین بار این موضوع را مطرح کرد. این تصمیم تنها چند هفته پس از شورش ناکام گروه مزدور واگنر رخ می‌دهد که شکاف‌های دفاعی پوتین را آشکار ساخت.

فرارو نوشت: نحوه تعامل شبه نظامیان با سایر شاخه‌های ارتش و دستگاه اطلاعاتی هنوز مشخص نشده است. روسیه درحال‌حاضر یک گارد ملی دارد و پوتین توسط لایه‌های امنیتی محافظت می‌شود.

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه در حال تشکیل شبه نظامیان خصوصی در سراسر روسیه است. به نظر می‌رسد که آنان دفاعی در برابر کودتای احتمالی علیه شخص او هستند. شورش گروه واگنر به رهبری "یوگنی پریگوژین" شکاف‌های جدی در قوای نظامی و دفاعی پوتین را آشکار ساخت.

به نقل از بیزینس اینسایدر، جنگجویان آن گروه زمانی که کنترل شهر روستوف آن دون را در ۲۳ ژوئن به‌دست گرفتند با مقاومت اندکی روبه‌رو شدند و سپس پیش از آن که رهبران شورشیان با کرملین معامله کنند و شورش را متوقف نمایند به سمت مسکو پیشروی کردند. اگرچه پوتین یوگنی پریگوژین رهبر شورش را تنبیه نکرده اما به جست‌وجوی افراد مظنون به ارتکاب خیانت در ارتش روسیه ادامه داده و به نظر می‌رسد از تهدیدات داخلی آینده برای قدرت خود می‌ترسد.

براساس گزارش تازه "دیلی بیست" شبه نظامیان پوتین تحت فرمان فرمانداران منطقه خواهند بود، به دستور پوتین عمل می‌کنند و توسط وزارت دفاع روسیه مسلح می‌شوند.

"بارنتز آبزرور" یک رسانه نروژی اعلام کرده که آن یگان‌ها وظیفه شان "حفاظت از مرزهای دولتی، مبارزه با گروه‌های مسلح غیرقانونی و مبارزه با خرابکاران و تشکل‌های اطلاعاتی خارجی" و هم چنین "سرکوب تهدیدات داخلی" خواهد بود.

نحوه تعامل شبه نظامیان با سایر شاخه‌های ارتش و دستگاه اطلاعاتی هنوز مشخص نشده است. روسیه درحال‌حاضر یک گارد ملی دارد و پوتین توسط لایه‌های امنیتی محافظت می‌شود.

"نیکلای سوکوف" یکی از مقام‌های سابق کرملین به "دیلی بیست" گفت که هدف از این قانون، تقویت توانایی دفاعی پوتین است. او افزوده است: "آنان ابزاری برای افزایش امنیت شخص پوتین با توجه به اقدامات مخفی بسیار فعال اطلاعات نظامی اوکراین هستند و می‌توانند در صورت لزوم در برابر هرگونه شورش جدید کمک‌کننده باشند".

یکی دیگر از وظایف اصلی شبه نظامیان دفاع در برابر حملات داخلی در پی مجموعه حملات پهپادهای اوکراینی به شهرهای روسیه خواهد بود.

تهاجم متزلزل روسیه به اوکراین نشان داد که سیطره پوتین بر قدرت ممکن است آن طور که عموما تصور می‌شد محکم نباشد و مقام‌های سابق اطلاعاتی به "بیزینس اینسایدر" گفته‌اند که شکست‌های جدی بیشتر روسیه در اوکراین می‌تواند منجر به برکناری پوتین از قدرت شود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها