• شباهت و تفاوت تورم ایران و ترکیه

  شباهت و تفاوت تورم ایران و ترکیه

  درست از وقتی که ترکیه هم درگیر تورم افسارگسیخته شد خیلی‌ها این کشور را با ایران مقایسه می‌کردند، مقایسه‌ای که حالا به مناظره‌های انتخاباتی هم کشیده شده است اما واقعا چه اشتراکاتی بین جنس تورم در ایران و ترکیه وجود دارد و تفاوت‌ها کجاست؟

 • اندازه واقعی دولت در ایران چقدر است؟

  اندازه واقعی دولت در ایران چقدر است؟

  این روزها که در شبکه‌های اجتماعی بحث‌های انتخاباتی داغ است صحبت درباره اندازه واقعی دولت در ایران هم بالا گرفته است. 

 • درخواست رفع فیلترینگ از رئیس جمهور آینده

  درخواست رفع فیلترینگ از رئیس جمهور آینده

  بحث‌های انتخاباتی در توئیتر اوج گرفته است و چهره‌های زیادی نامزدهای ریاست جمهوری را مخاطب خواسته‌ها و نظراتشان قرار می‌دهند از جمله یکی از چهره‌های دولتی که خواستار رفع فیلترینگ مخصوصا از اینستاگرام و رقابت شبکه‌های اجتماعی محبوب مردم شده است.

 • رویای کنترل تورم با دلار ۲۰ هزار تومانی

  رویای کنترل تورم با دلار ۲۰ هزار تومانی

  یاسر جبرائیلی یکی از چهره‌های مدافع تثبیت نرخ دلار در برنامه‌ای تلویزیونی اعلام کرده که اگر مسئولیت کنترل نرخ دلار را به او بدهند آن را  به کمتر از ۲۰ هزار تومان می‌رساند و با این کار تورم را هم کنترل می‌کند. این حرف‌ها با واکنش گسترده‌ای از سوی اهالی اقتصاد در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد اما آیا واقعا سرکوب نرخ دلار با هر ابزار و قیمتی در نهایت به کاهش نرخ دلار و افزایش دستمزدها منجر خواهد شد؟  

 • حاشیه آمارهای اقتصادی در توئیتر

  حاشیه آمارهای اقتصادی در توئیتر

  اهالی اقتصاد در شبکه اجتماعی ایکس در روزهای اخیر به چه موضوعاتی پرداختند؟

 • واکنش‌ها به محدودیت تازه ارزی

  واکنش‌ها به محدودیت تازه ارزی

  اهالی اقتصادی شبکه اجتماعی ایکس در روز ۷ خرداد ۱۴۰۳ بیشتر درباره چه موضوعاتی بحث کردند و به چه نکات جالبی اشاره کردند؟

 • اصل دعوای بورسی‌ها با نرخ بهره

  اصل دعوای بورسی‌ها با نرخ بهره

  امروز دوباره رنگ غالب در بازار سرمایه قرمز بود و اینبار اهالی بورس و کارشناسان اقتصادی فعال در شبکه‌های اجتماعی انگشت اتهام را به سمت افزایش نرخ بهره گرفتند اما این اعتراض چقدر منطقی‌ است؟ اشتباه سیاست‌گذاران ایرانی در تنظیم نرخ بهره چیست؟

 • اقتصاد در ایکس/ تولید خانگی خودرو، دنده عقب به گذشته/ نگاهی تازه به تعطیلی شنبه‌ها

  اقتصاد در ایکس/ تولید خانگی خودرو، دنده عقب به گذشته/ نگاهی تازه به تعطیلی شنبه‌ها

  آخر هفته‌ای که گذشت فضای توئیتر اهالی اقتصاد بیشتر از هر چیز تحت تاثیر ایده یاسرجبرائیلی درباره تولید خانگی قطعات خودرو بود. با ما باشید برای بررسی حواشی این ماجرا. تعطیلی شنبه‌ها، مصوبه مناقشه‌برانگیز مجلس هم دیگر موضوع داغ شبکه اجتماعی ایکس بود، موضوعی که با حضور علی میرزاخانی سردبیر فردای اقتصاد، از زاویه‌ای تازه به آن پرداختیم.

 • چرا اهالی بورس کلافه و ناراحتند؟

  چرا اهالی بورس کلافه و ناراحتند؟

  شکایت از وضعیت بازار سرمایه یکی از پرتکرارترین بحث‌های این روزهای شبکه‌های اجتماعی به ویژه توئیتر (ایکس) است.  با بهزاد بهمن‌نژاد درباره تبدیل کردن بحران کنونی بازار سرمایه به یک فرصت طلایی بحث کرده‌ایم. در کنار آن به بحث‌های داغ توئیتر اهالی اقتصاد پرداخته‌ایم.