۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۲
اظهارات عجیب یک نماینده درباره اعدام جوانان فریب‌خورده

محمدتقی نقدعلی عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه از اعدام جوانی که فریب خورده ولیکن جرم مرتکب شده و حکم شرعی و قانونی او اعدام است گریزی نداریم، اما به هیچ وجه خشنود نیستیم و آن را مبارک نمی‌دانیم، بیان کرد: هرچند برخی رسانه‌ها با جعل خبر چنین مطلبی را به ما نسبت می‌دهند، اماای مجلس،‌ای قوه قضائیه وای دولت؛ آیا وقت آن نرسیده که چهار نفر از انگل‌هایی که در فضای اقتصادی خون مردم را در شیشه می‌کنند در ملأ عام و در اسرع وقت به دار مجازات بیاویزیم؟

ایسنا: عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور،‌ سران اقتصادی قوا و شورای عالی امنیت ملی گفت: امروز صبح تاکنون مسیر حل مشکل از طریق سیاست های صحیح از سوی کمیسیون ها و نمایندگان و بانک مرکزی و وزیر اقتصاد بیان شد، تو را به خدا یک قرارگاه اقتصادی تشکیل دهید.

محمدتقی نقدعلی در نطق میان دستور خود در رابطه با مباحث اقتصادی، ‌تورم دلار،‌ ارز و سکه با بیان اینکه امروز سکه َنقل محافل شده است، خطاب به رئیس جمهور،‌ سران اقتصادی قوا و شورای عالی امنیت ملی اظهار کرد: امروز صبح تاکنون مسیر حل مشکل از طریق سیاست های صحیح از سوی کمیسیون ها و نمایندگان و بانک مرکزی و وزیر اقتصاد بیان شد، تو را به خدا یک قرارگاه اقتصادی تشکیل دهید.

نقدعلی افزود: آقای رئیس جمهور، چرا باید فروش نفت و میعانات که در این شرایط تحریم به یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه رسیده است، تاثیرش را بر سفره مردم نگذارد؟ این اسکنجبین رونق و فروش نفت و دیپلماسی اقتصادی با همسایگان را زهر بی تدبیری و عدم قاطعیت به کام مردم تلخ کرده است.

اگر انگل های اقتصادی اعدام شوند تورم کنترل خواهد شد

وی با بیان اینکه از اعدام جوانی که فریب خورده ولیکن جرم مرتکب شده و حکم شرعی و قانونی او اعدام است گریزی نداریم اما به هیچ وجه خشنود نیستیم و آن را مبارک نمی دانیم، بیان کرد:‌ هرچند برخی رسانه ها با جعل خبر چنین مطلبی را به ما نسبت می دهند، اما ای مجلس، ای قوه قضائیه و ای دولت؛ آیا وقت آن نرسیده که چهار نفر از انگل هایی که در فضای اقتصادی خون مردم را در شیشه می کنند در ملأ عام و در اسرع وقت به دار مجازات بیاویزیم؟ به خدا اگر چنین کنیم و مفسدین اصلی اقتصادی را همانند محاربین اغتشاشات به دار مجازات بیاویزیم امید و اعتماد جدید در دل مردم ایجاد خواهد شد و فضای دزدی و سوداگری اقتصادی فروکش کرده و تورم کنترل خواهد شد.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی در رابطه با مساله حجاب اظهار کرد:‌ امروز از طرف ۲۰۰ شهرستان ۲۰۰ طومار با ۵۰۰ هزار امضا و ۲۵ طومار از سطح شهر تهران با ۱۰۰ هزار امضا برای مطالبه گری در خصوص کم کاری نهادهای مختلف در برخورد با هنجارشکنی و بی حجابی به دست نمایندگان رسیده است که یکی از این طومارها همین طومار بزرگ با هزاران امضا از شهرستان خمینی شهر و استان اصفهان است.

نقدعلی در ادامه خطاب به نمایندگان تاکید کرد:‌ اگر قانونگذاری لازم است قانونگذاری کنید،‌ حجاب قانون کشور است و تخلف از آن قانون شکنی است و هیچ توجیهی برای قانون شکنی پذیرفته نیست، چراکه دشمن حجاب را به عنوان سنگر اول در نظر گرفته است. قوه قضائیه و ۳۲ نهادی که در حجاب کوتاهی کردید سامانه ناظر را فعال کنید. چه توجیهی دارد کارمندی که از نظام حقوق می گیرد حجاب را رعایت نکند. هر رئیسی که در اداره، شرکت و در موسسه ای که از نظام حقوق می گیرد کوتاهی کرد و در بحث هنجارها قصور کرد او را عزل کنید.

وی خطاب به نمایندگان مجلس یادآور شد: امروز تمام اسباب برای کار به دست ماست و اگر اندکی اتحاد و همکاری سه قوه نظام مندتر و قوی تر باشد می توانیم بر مشکلات غالب شویم و توطئه دشمن که القای ناامدی در بین مردم است خنثی کنیم. این موضوع بدون جدیت و کار جهادی حاصل نمی شود

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها