۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۶
بازگشت محدودیت‌های کرونایی در تاکسی‌ها و مسافرکش‌ها

حمید عمادی عضو کمیته علمی کشوری کرونا: احتمالا ما هم درگیر موج جدید بیماری خواهیم شد. باید دوباره ماسک‌ها را بزنیم تا کمتر موجب انتقال بیماری شویم.

تین نیوز: به دنبال شیوع ویروس در سال ۱۳۹۹، مقرر شد تاکسی‌های سواری درون شهری تعداد مسافرانشان را از چهار به سه نفر و تاکسی‌های ون از ۱۰ به ۷ نفر کاهش دهند.

متناسب با این کاهش، کرایه‌ها نیز افزایش پیدا کرد تا ضرری به رانندگان وارد نشود.

اما اخیرا مشاهده می‌شود برخی از تاکسی‌ها از این قاعده تخلف کرده و با همان کرایه افزوده شده نسبت به سوار کردن چهار نفر (برای سواری) و ۱۰ نفره (برای ون) اقدام می‌کنند که برای نمونه می‌توان به خط تاکسیرانی میدان ونک به اکباتان اشاره کرد.

از آنجا که این امر اجحاف به مسافر بوده و ثانیا برای سلامت رانندگان و شهروندان به خصوص در این موج جدید کرونا خطرناک است از تاکسی رانی درخواست می‌شود به این امر رسیدگی کند و مانع تسری این تخلف به دیگر خطوط تاکسیرانی شود.

وی با تاکید بر استفاده بیش از پیش از ماسک در اماکن عمومی، افزود: باید دومرتبه ماسک‌ها را بزنیم تا کمتر موجب انتقال بیماری شویم.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت چند روز پیش، با توجه به روند افزایش مبتلایان به کرونا در جهان از افزایش احتمال ورود موج جدیدی از کرونا با زیرسویه‌های جدید اومیکرون به کشور، در زمستان امسال خبر داد.

پدرام پاک آیین افزود: کرونا در ایران و هیچ جای دنیا تمام نشده؛ کرونا در ایران وجود دارد و با همکاری مردم و مدیریت تامین واکسن روند کاهشی را طی کرده که همکاری مردم، رعایت مسائل بهداشتی و انجام ۱۵۶ میلیون دز واکسیناسیون در کشور از دلایل آن است.

پاک آیین عنوان کرد: وزارت بهداشت از مردم تقاضا دارد سالانه یک بار واکسن کرونا را تزریق کنند و اگر فردی امسال، واکسن کرونا را تزریق نکرده حتما به این کار اقدام کند. همچنین مطابق آخرین مصوبه کمیته ملی واکسیناسیون کرونا، به کلیه افراد بالای ۱۸ سال که دارای بیماری زمینه‌ای بوده و شش ماه از آخرین واکسن آنها گذشته، توصیه اکید می‌شود هر چه سریعتر نسبت به تزریق دز یاد آور اقدام کنند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها