۱۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹
تهدید رئیسی درباره انتقام شهید سلیمانی

رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه «جمهوری اسلامی چرخه رویش انسان‌های خودساخته‌ در مسیر خداست و این چرخه توقف ندارد» گفت: جوانان ما در این چرخه پویا و زنده متحول شده و رویش پیدا کرده‌اند و شهید سلیمانی در این بستر که آن را حرم می‌خواند، رشد و رویش یافت.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز سه شنبه سیزدهم دیماه در اجتماع بزرگ مردمی پاسداشت سومین سالگرد سردار دلها در مصلای امام خمینی(ره) تهران گفت: یاد و خاطره شهید بزرگوار و قهرمان مبارزه با تروریسم و استکبار جهانی را گرامی می‌داریم و به روح بلندش دورد می‌فرستیم و از همه ملت بزرگ قهرمان ایران به ویژه جوانان برای گرامیداشت یاد خاطره قهرمان ملی به عنوان خدمتگزار مردم سپاسگزارم.

رئیس‌جمهوری در این مراسم که اقشار مختلف مردم، خانواده‌های شهدا، جانبازان، میهمانان بین‌المللی، سفرای کشورها، مسئولان عالی کشوری و لشکری و شخصیت‌های بین‌المللی حضور دارند، اظهارکرد: بدون تردید پاداشت قهرمان ملی و قهرمان امت اسلامی پاسداشت همه ارزش‌های الهی است. گرامیداشت شهید سلیمانی چهره جهانی مبارزه با استکبار و ترویسم و تجلیل از همه خوبی‌ها و اعلام نفرت و بیزاری‌ از ظلم و استکبار و نظام سلطه است.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه وجود انسان‌های تحول خواه و عدالت خواه مایه بقا و میدان داری این میدان است، افزود: ما از سویی بسیار مصیبت زده هستیم زیرا یک سردار سرافزار را از دست دادیم اما از طرفی بسیار مفتخر و سربلندیم که شهید سلیمانی شخیصتی بود که نه فقط به ملت ایران بلکه به ملت‌های مسلمان در جهان فکر می‌کرد.

آیت الله رئیسی ادامه داد: پیام حضور در گرامیداشت حاج قاسم به همه آزادمردان و زنان آزاده این است که باید با ایستادگی و مقاومت مقابل استکبار و ظلم و ستم راه را بر ستمگران و مستکبران سد کرد.

انسان باتقوا می‌تواند منشاء تحول باشد

رئیس‌جمهوری در ادامه به تحول و نگاه تحول گرایانه اشاره کرد و گفت: نخستین گام درباره شهید سلیمانی تحول فردی و شخصی بود؛ او خودسازی کرد تا بتواند جامعه‌سازی کند؛ بدون خودسازی امکان‌ جامعه‌سازی وجود ندارد و شهید سلیمانی خودسازی کرد تا بتواند جامعه‌سازی کند.

وی اظهارکرد: انسان با تقوای خودساخته می‌تواند در جامعه فردی تاثیرگذار باشد و این تحول را شهید سلیمانی از خود آغاز کرد. عشق به خدا و اهل بیت و صدیقه طاهره (س) این دلداگی به خدا و اهل بیت بود که از او یک انسان خودساخته پرورش داد و ببنید رهنمودهای رهبری همواره تاکید به خودسازی است.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه نوشته‌های امام راحل و رهنمودهای رهبری به جوانان بر محور خودسازی و تقوای الهی است، اظهارکرد: تاکید امام برای همه ما جوانان عزیز را بینید. نوشته‌های امام بزرگ و رهنمودهای رهبری که به خودسازی و تقوای الهی است.

آیت الله رئیسی با ذکر نکته دوم تحولی در زندگی و سیره شهید سلیمانی گفت: مکتب شهید سلیمانی در راستای مکتب امام راحل و رهبری است و این دو مکتب در امتداد مکتب عاشورای حسینی است و تاکید به شناخت مکتب شهید سلیمانی چون جلوه‌ها و شاخص‌های دارد برای یک انسان سالک و دلداه به خدا که شناخت این مسیر مهم است.

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران چرخه رویش انسان‌های خود ساخته مجاهد در راه خداست. این چرخه میرایی و توقف ندارد و چرخه رویش است؛ شهیدان و ایثارگران در این چرخه متحول شدند و رویش پیدا کردند. این چرخه درون زا و زنده و همواره در حال تحول است. بدانیم شهید سلیمانی در این بستر، مکتب و نظام که خود حرم می‌خواند رشد رویش و پرورش یافته است، این نظام مقدس و خود سند حقانیت این نظام است.

شهید سلیمانی‌ هیمنه‌ آمریکا را در دنیا به شکست کشاند

رئیس‌جمهوری در ادامه با تاکید بر اینکه شهید سلیمانی هیمنه آمریکا را در دنیا به شکست کشانید، اظهارکرد: نظام سلطه به‌دنبال هویت زدایی از ملت‌ها است و می‌خواهد جوانان را از هویت تهی‌ کرده و هویت خود را غالب کند.

آیت الله رئیسی اظهارکرد: شهید سلیمانی هم عنصری هویت‌ساز و هم احیاگر هویت اسلامی در منطقه‌ بود.

انتقام خون شهید سلیمانی حتمی است

رئیس‌جمهوری در ادامه خطاب به آمریکا و دشمنان انقلاب اسلامی گفت: همچنان که دیروز سردار سلیمانی در برابر ظلم و زیاده خواهی‌ها و سلطه‌گری و استکبار شما ایستاد و مقاومت را در منطقه آفرید، امروز هم جوانان دلداده ما در سایه روح بلند شهید سلیمانی تا آخر در برابر شما خواهند ایستاد.

آیت الله رئیسی با اشاره به سخنان فرمانده کل سپاه و فرمانده نیروی قدس درباره انتقام از خون شهید سلیمانی تاکید کرد: از خون شهید سلیمانی نخواهیم گذشت و خون او را از یاد نبرده و نخواهیم برد و سلطه‌گران بدانند انتقام شهید سلیمانی‌ حتمی است و خواب راحت برای قاتلان و مسببان ترور او نخواهیم گذاشت.

هرگز متوقف نخواهیم شد

رئیس‌جمهوری در ادامه این اجتماع مردمی به تلاش دشمنان در ماههای اخیر برای مقابله با ملت ایران اشاره کرد و اظهارکرد: دشمن در همه عرصه‌ها اعم از تولید و تجارت و صادرات نفتی و غیرنفتی با همه وجود تلاش کرده با تهدید و تحریم ما را متوقف کند اما بدانند که کشور در حال پیشرفت با این شهادت‌ها نه کُند و نه متوقف می‌شود.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه «دشمنان تصور کرده‌اند با این حرکت‌ها و با تهدید و تحریم می‌توانند مسیر پیشرفت ملت ما را کند کنند اما زهی خیال باطل» افزود: مردم ایران راه پیشرفت را با اقتدا به امام تحول‌خواه خود با قدرت و قوت طی می‌کند.

وی تاکید کرد: دشمنان ملت ایران را نشناختند و بسیار دچار اشتباه محاسباتی شده و می‌شوند؛ این ملت و نظام را با نظام‌های معمولی در دنیا مقایسه نکنید.

وی با بیان اینکه امروز دشمن جنگ ترکیبی در حوزه اقتصادی و سیاسی و سایبری به راه انداخته و همه توان و ظرفیت خود را به کار گرفته‌، اظهارکرد: به آنها می‌گویم در همه این جنگ‌ها شکست خوردید و بعد از این هم شکست خواهید خورد.

آیت الله رئیسی تاکید کرد: در هنگام ورود به مصلا دختر خانمی دهه نودی گفت که شما را به خون شهید سلیمانی قسم می‌دهم ما پای کار هستیم به مسئولان هم پیام دهید که دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها پای این انقلاب و نظام هستند و مسئولان با اتکا به خدا حرکت کنند.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی را متعلق به همه مردم آزاده دنیا بدانید امروز مقالات و دلنوشته‌ها در فضای مجازی و کتاب که طی این چند سال در فضایل شهید نوشته گواه این است که شهید بزرگوار با تو میثاق بستیم که گسستنی نیست و تا اخر پای نظام و انقلاب و ارزش‌ها ایستاده‌ایم.

شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهان شهیدشان در ۱۳ دی ماه سال ۱۳۹۸ در فرودگاه بغداد توسط رژیم جنایتکار و تروریستی آمریکا به شهادت رسیدند.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها