۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۰
ایلان ماسک واقعا گوگل را خرید؟

ایلان ماسک در سال ۲۰۲۲، برای خرید توییتر ۴۴ میلیارد دلار هزینه کرد. حالا شایعاتی مطرح شده که این میلیاردر آمریکایی برای خرید گوگل اقدام کرده است.

 همشهری آنلاین و به نقل از روزنامه سان: اخیرا شایعاتی مطرح شده که ایلان ماسک پروژه سرمایه‌گذاری‌اش در فناوری را با خرید گوگل توسعه داده است. اما آیا حقیقت دارد و ایلان ماسک واقعا گوگل را خریده؟ نه؛ ایلان ماسک گوگل را نخریده، اما این شایعات از زمانی مطرح شد که در یک ویدیوی وایرال شده یوتیوب، ادعا شده که او گوگل را خریده است.

شایعات از کجا شروع شد؟

کانال یوتیوب «ایلان ماسک زون» (Elon Musk Zone) که دارای ۹۱۴ هزار مشترک است، ویدیوهایی را از ماسک به اشتراک می‌گذارد تا «تجربه‌ای همه‌جانبه» در حوزه فناوری را به بینندگان ارائه دهد. در یکی از ویدیوهای آنها که ۴۰۰ هزار بازدید به‌دست آورده و ادعا شده که گوگل صنعت فناوری جدیدی است که ماسک آن را تصاحب خواهد کرد.

این ویدئو با عنوان «ایلان ماسک: من گوگل را خریده‌ام» در حالی که عنوانش دروغ است، در واقع به این موضوع می‌پردازد که چگونه ماسک می‌تواند این غول فناوری را تصاحب کند.

این ویدئو همچنین دارای یک تصویر ویرایش شده از دست دادن ماسک با سوندار پیچای، مدیر اجرایی گوگل است؛ رویدادی که هرگز رخ نداده است.

ایلان صاحب چیست؟

ماسک سبد سرمایه‌گذاری خود را در ده سال گذشته گسترش داده تا انواع فناوری‌های جدید را در بر بگیرد. او بیشتر به خاطر تاسیس تسلا، یک شرکت خودروسازی الکتریکی که به وسایل نقلیه فوق هوشمندش معروف است، شناخته شده است.

ایلان همچنین مالک اسپیس ایکس و استارلینک است که خدمات اینترنت ماهواره‌ای مدار پایین را برای مناطق روستایی و مناطقی که به سختی به اینترنت معمول دسترسی دارند، ارائه می‌کند. ماسک همچنین یکی از بنیانگذاران یک استارت‌آپ در سانفرانسیسکو به نام نیورالینک است که ماموریتش «اتصال مغز انسان به رایانه» است. ماسک همچنین بنیانگذار شرکت بورینگ، یک شرکت ساخت تونل در تگزاس است

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها