۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۰
فوری/ هلند هم سفیر ایران را احضار کرد؟

وزارت امور خارجه هلند سفیر در صدد احضار سفیر ایران در آمستردام برآمد

مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک: وزارت امور خارجه هلند امروز شنبه با صدور بیانیه‌ای مداخله جویانه اعلام کرد که در صدد احضار سفیر ایران در آمستردام به بهانه اجرای حکم دادگاه علیه ۲ نفر از قاتلان در جریان اغتشاشات پراکنده اخیر در ایران شد.

در بیانیه وزارت خارجه هلند با نقض منشور ملل متحد در لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل در این خصوص آمده است: اتحادیه اروپا در حال کار روی بسته چهارم تحریم‌ها علیه ایران در نشست آتی وزرای خارجه خواهد بود!

بهانه آمستردام از این بیانیه مداخله جویانه، برخورد تهران با عوامل برهم زننده امنیت مردم است.

پیشتر ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست خبری در واکنش به اظهارات مداخله جویانه مقامات فرانسوی علیه کشورمان گفت: با توجه به اظهارات مقامات فرانسوی، رئیس جمهور این کشور و نوع رفتار و مواضعی که در خصوص تحولات داخلی ایران اتخاذ کردند و همچنین نوع رویکردی که پیش از این در قبال تحولات و اعتراضات داخلی در فرانسه و در قبال انتصابات کارگری اخیری که در این کشور افتاد و مواضع و رویکرد مقامات فرانسوی در این رابطه، به نظر می‌رسد همانطور که اروپایی‌ها تروریسم را به بد و خوب تقسیم می‌کنند، در این زمینه نیز اغتشاش را به خوب و بد تقسیم می‌کنند.

وی افزود: اگر اغتشاشات در ایران باشد، این اغتشاش خوب است، اما اگر در اروپا رخ دهد به اغتشاش بد می‌گویند و مقامات امنیتی با آن برخورد می‌کنند.

کنعانی تصریح کرد: دولت ایران، دولت مسئولیت پذیری است و این را در عمل اثبات کرد. دولت ایران، دولتی است که به نگاه شهروندان احترام می‌گذارد و در دوره چهار ساله با رأی مردم انتخاب می‌شود و به امنیت شهروندان توجه دارد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha