۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۲
 دلیل اصلی تغییر روسای دانشگاه‌ها در این روزها چیست؟

وزیر علوم گفت: روسای دانشگاه‌ها گاهی اوقات خسته شده و استعفا می‌دهند و دلایل دیگری که می‌تواند مطرح باشد. این یک روال و مسئله جاری است.

مهر: وزیر علوم درباره علت تغییر رئیس دانشگاه الزهراء (س) گفت: شرایط به گونه‌ای رقم خورد که خود دکتر حق‌بین (سرپرست سابق دانشگاه الزهرا (س)) نیز راغب بودند که این جابه‌جایی صورت گیرد، بنابراین انجام شد.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: فعلاً برنامه‌ای برای تغییر رؤسای دانشگاه‌ها وجود ندارد، مگر روسایی که ۵ الی ۶ سال است که تغییر نکرده‌اند.

محمدعلی زلفی گل درباره اینکه آیا برنامه‌ای برای تغییر رؤسای دانشگاه وجود دارد یا خیر افزود: فعلاً برنامه‌ای برای تغییر رؤسای دانشگاه‌ها وجود ندارد، مگر دانشگاه‌هایی که ۵ الی ۶ یا ۱۰ سال است که تغییر نکرده‌اند.

وی درباره احتمال تغییر رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: خیر، تغییر رئیس دانشگاه صنعتی شریف در اولویت نیست.

وزیر علوم درباره علت تغییر رئیس دانشگاه الزهراء (س) نیز افزود: شرایط به گونه‌ای رقم خورد که خود دکتر حق‌بین (سرپرست سابق دانشگاه الزهرا (س)) نیز راغب بودند که این جابه‌جایی صورت گیرد، بنابراین انجام شد.

علی شمسی پور سخنگوی وزارت علوم نیز درباره روند تغییر رؤسای دانشگاه‌ها به مهر گفت: بخشی از رؤسای دانشگاه‌ها طبق روال طبیعی در تعویض دولت‌ها، تغییر کرده‌اند، بخش کوچکی هم هنوز هستند که عملکرد برخی از آنها در حال ارزیابی است.

وی ادامه داد: منتهی اکنون بعد از حدود یکسال، یکسال و نیم، در حال ارزیابی عملکرد رؤسای دانشگاه‌هایی هستیم که در این دوره توسط وزیر علوم منصوب شده‌اند.

شمسی پور افزود: تعدادی تغییر کرده‌اند که هرکدام دلایل مختلفی دارند و لزوماً برخی مواقع دلیل تغییر این نیست که عملکرد آنها بد بوده است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها