رئیسی درباره تورم این روزها چه نظری دارد؟
۲۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۰

رئیس جمهور در پایان دور دوم سفر استانی خود به استان یزد با اشاره به کاهش ۱۹ درصدی تورم در کشور در قیاس با ابتدای دولت سیزدهم، اعلام کرد: با اقدامات و برنامه های دولت به مردم اطمینان می دهمی که تورم حتماً کاهشی خواهد شد.

ایسنا: آیت الله «سید ابراهیم رئیسی» شب جمعه ۲۳ دیماه ۱۴۰۱ در پایان سفر استانی دو روزه به استان یزد در پاسخ به خبرنگاران، در مورد مهمترین دستارودهای این سفر گفت: یکی از خواسته های مهم مردم یزد، موضوع آب بود که در این سفر اقدامات موثر در این زمینه آغاز شد و امیدواریم به زودی به سرانجام برسد که در این رابطه نیز با مسئولان مربوطه رایزنی شد تا ضمن رعایت کیفیت اجرای طرح آن، بازه اجرای آن را از چهار ساله به نصف کاهش دهیم.

وی با اشاره به ایجاد صندوق پیشرفت و عدالت در استانها که در بودجه سال جاری محقق نشد،‌ گفت: این موضوع را در بودجه ۱۴۰۲ مجدداً مورد تاکید داریم و امیدواریم با تصویب مجلس،  درآمدهای این صندوق در استانها صرف توسعه و پیشرفت به ویژه تکمیل طرح‌های نیمه تمام همان استان شود.

آیت الله رئیسی در پاسخ به سئوال دیگری در مورد کاهش تورم، تاکید کرد: موضوع کاهش تورم جزو برنامه‌های اصلی دولت است و در این راستا از ابتدای روی کار آمدن دولت در شهریور ۱۴۰۰ که شاهد تورم نزدیک به ۶۰ درصدی بودیم تلاش شده که طی ان شاهد کاهش تورم در اسفندماه همان سال بودیم ولی در اردیبهشت ماه سال جاری به دنبال اجرای اصلاحات اقتصادی از جمله عادلانه کردن یارانه ها و همراه شدن این اقدامات با مسائلی مانند جنگ اوکراین، تورم منطقه ای و جهانی شاهد افزایش تورم در خرداد و تیرماه بودیم ولی در حال حاضر تورم نسبت به شهریورماه ۱۹ درصد کاهش داشته است.

وی گفت: مهمترین تلاش دولت برای کاهش تورم انجام ندادن اقداماتی تورمی است که در این راستا اهتمام به رعایت انضباط مالی دولت و تشدید نطارت بر بانکها در مورد اضافه برداشت از بانک مرکزی و افزایش نقدینگی را با جدیت دنبال می‌کنیم و به مردم می‌گویم که با اقدامات دولت حتما تورم کاهشی خواهد شد.

رئیس جمهور یکی از نیازهای اصلی امروز جامعه را تامین مسکن خواند و گفت: دولت با درک مشکلات واقعی به صورت واقعی جهت رفع انها اقدام خواهد کرد و در همین راستا برای تامین مسکن در کشور نهضت ساخت مسکن را با جدیت دنبال می‌کند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار