۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹
ویزیت پزشکان ایرانی گران‌تر است یا عراقی؟

واقعی شدن تعرفه های پزشکی، یکی از چالش های اساسی در نظام سلامت کشور است که همواره با حواشی زیادی همراه بوده است.

مهر: موضوع تعرفه‌های پزشکی همواره در ایام بررسی لایحه بودجه کل کشور، بر سر زبان‌ها می‌افتد و موافقان و مخالفان واقعی شدن تعرفه‌ها، به بحث و تبادل نظر می‌پردازند. در نهایت، عدد پیشنهادی شورای عالی بیمه سلامت، به هیأت وزیران ارسال و پس از تصویب، ابلاغ می‌شود.

رضا لاری پور سخنگوی سازمان نظام پزشکی، با انتقاد از پایین بودن سهم سلامت از تولید ناخالص ملی، گفت: تعرفه‌های پزشکی در پاکستان ۸ برابر، هند ۱۰ برابر، عراق و عربستان ۱۸ برابر، ترکیه ۱۸ برابر و کشورهای حاشیه خلیج فارس، ۲۰ برابر تعرفه پزشکی در ایران است.

فریبرز حیاتی رئیس نظام پزشکی سرپل ذهاب، قصر شیرین و گیلانغرب، با اشاره به شرایط خدمت رسانی در مناطق محروم و دورافتاده، گفت: همکاران صرفاً جهت گذراندن طرح و کسب امتیاز به این مناطق می‌روند و با این تعرفه‌ها گذران معاش برای پزشکان بسیار سخت است، اگر مقایسه‌ای با سایر کشورهای همسایه داشته باشیم، اکنون ویزیت پزشک در عراق ۳۰ دلار اما در ایران ۲ دلار است.

پایین بودن تعرفه‌های پزشکی در ایران، نسبت به کشورهای همسایه و منطقه، در حالی اتفاق می‌افتد که جایگاه پزشکی ایران در دنیا، قابل مقایسه با کشورهای منطقه نیست. به طوری که شاهد حضور بیمارانی از کشورهای همسایه برای انجام امور درمانی در ایران هستیم.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها