۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸
حداقل حقوق بازنشستگان ۱۵ میلیون تومان می‌شود؟

دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۲، فقط ۲۰ درصد افزایش حقوق برای شاغلان و بازنشستگان درنظر گرفته است؛ این درحالیست که بسیاری از بازنشستگان و مستمری‌بگیران صندوق‌های لشگری و کشوری، حداقل‌بگیر هستند و با بیست درصد افزایش، حقوق‌شان به خطر فقر نمی‌رسد.

محمدی (یک بازنشسته فرهنگی) با اشاره به الزامات قانون مدیریت خدمات کشوری می‌گوید: براساس مواد ۱۲۵ و ۶۴ این قانون، افزایش حقوق سالیانه باید متناسب با نرخ تورم باشد؛ ضمن اینکه حقوق بازنشستگان و شاغلان باید متناسب‌سازی شود.

این بازنشسته ادامه داد: وقتی تورم بالای ۵۰ درصد است و آمارهای رسمی همه‌ی مرزهای سابق را پشت سر گذاشته‌اند، چگونه افزایش حقوق را ۲۰ درصد در نظر گرفته‌اند؛ قانون این اجازه را نمی‌دهد!

محمدی به تورم بالای ۶۳ درصد خوراکی‌ها در آذر اشاره می‌کند و می‌گوید: بیست درصد افزایش حقوق، حتی یک‌سوم گرانی‌ها را پوشش نمی‌دهد؛ با این افزایش شاغلان و بازنشستگان بیشتر از قبل به زیر خط فقر سقوط می‌کنند.

این بازنشسته از نمایندگان مجلس درخواست دارد افزایش حقوق را در لایحه بودجه اصلاح کنند و لااقل به سطح تورم رسمی برسانند. او تاکید می‌کند: البته بسیاری از نمایندگان در روزهای اخیر انتقاد کرده‌اند که کف ۷ میلیون تومانی حقوق ناچیز است و باید زیاد شود؛ نامه‌نگاری‌هایی نیز توسط کانون‌های بازنشستگانم و فعالان صورت گرفته؛ امیدواریم کف حقوق و درصد افزایش متناسب با تورم و خط فقر ۱۵ میلیون تومانی اصلاح شود؛ هیچ مزدبگیری نباید زیر ۱۵ میلیون تومان حقوق بگیرد.

منبع: ایلنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 71
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • حسن IR ۰۹:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
  مثلا ۱۵ میلیون بشه مشگل حله. عقل هم خوب چیزیه
 • IR ۱۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
  تورا به امام حسین رسیدگی کنید باحقوق ۵۳۰۰ و کرایه خونه چه خاکی باید سرمون بریزیم کرایه خونه و خرج خوراک، یعنی اگر یه لوله آب بترکه یا یکی مریض شه واقعا باید بمیره بااین حقوق آخه چقدر بی فکریدحتی به نگه داشتن سقف بالای سرو حتی خوراک خوب هم نمیرسه ننگ برشما یعنی کورهستید نمیبینید؟؟؟؟یا بنفعتونه نبینید
 • حسن بنسلو IR ۱۲:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
  با سلام آذوقه برنج وروغن.و......بقیمت۱۳۹۷ بمردم بدهند باتشکر
 • رضا IR ۱۲:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
  سیر از گرسنه خبر ندارد

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها