۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۴
با هر کد ملی چند سکه می‌توان خرید؟ / شرایط خرید سکه از بورس

بعد از افزایش چشم‌گیر قیمت ربع سکه در بازار و حباب بالای این قطع سکه، بانک مرکزی عرضه‌ی گسترده ۵۰۰ هزار قطعه ربع سکه از طریق بورس کالا را در دستور کار قرار داد.

از روز شنبه عرضه ربع سکه در بورس کالا آغاز شده و همچمان ادامه دارد؛ امروز سومین روز فروش ربع سکه در بورس است.

در نخستین عرضه گواهی سپرده ربع سکه طلا در بورس کالا، ۷۴۴ کد حقیقی موفق به خرید ۲۸۰۰ قطعه ربع سکه طلا به قیمت ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شدند.

در دومین عرضه گواهی سپرده ربع سکه رفاه در بورس کالا به تعداد ۲۰ هزار قطعه ربع سکه طلا به قیمت ۷ میلیون و ۹۰ هزار تومان به فروش رفت. قیمت فروش ربع سکه طی دومین روز فروش در بورس نسبت به روز نخست، کاهش یافته است. ربع سکه امروز در بازار آزاد حدود ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

تمامی اشخاص حقیقی بالای ۱۸ سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه سکه طلای ربع‌بهار آزادی را خریداری کنند.

تمامی متقاضیان خرید ربع‌سکه در مکانیزم حراج ناپیوسته شرکت می‌کنند و قیمت سکه عرضه‌شده بر این اساس، کشف می‌شود.

در همین رابطه بخوانید: سود خرید ربع سکه بورسی چقدر است؟

حداقل ۱ قطعه و حداکثر ۵ قطعه می‌توان خرید. خریداران ربع‌سکه در بورس حتماً باید آن را به‌صورت فیزیکی تحویل بگیرند و بعداً نمی‌توانند در بازار بورس بفروشند.

سفارشات ارسال‌شده باید مضربی از ۱۰۰ باشد (هر ۱۰۰ سفارش معادل یک ربع‌سکه) و ربع‌سکه‌های ‌تحویل داده‌شده به مشتریان بدون وکیوم می‌باشند.

برای خرید ربع سکه نیازی به کد معاملاتی بورس کالا ندارید و با همان کد بورسی اعم از بورس و فرابورس خود در سایت tsetmc.com یا در سامانه کارگزاری اقدام کنید.

این سکه دارای هزینه انبارداری و مالیات است. هزینه انبارداری، مبلغ یک‌هزار ریال روزانه به‌ازای هر قطعه سکه طلای ربع‌بهار آزادی است که این هزینه به‌عهده خریدار است و زمان تحویل کالا از خزانه باید با انباردار تسویه شود. مالیات بر ارزش افزوده نیز به‌میزان ۹ درصد هزینه انبارداری محاسبه و به انباردار پرداخت می‌شود.

برای تحویل گرفتن ربع‌سکه از خزانه، مالک یا نماینده قانونی وی باید از تاریخ اول بهمن ۱۴۰۱ و پس ازهماهنگی با خزانه و دریافت نوبت دریافت کالا، در زمان نوبت مشخص‌شده، همراه با مدارک احراز هویت به محلی که هنگام اخذ نوبت توسط بانک اعلام خواهد شد، مراجعه کند.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha