۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱
قیمت کپسول گاز مایع نجومی شد + قیمت خرید

هر کپسول گاز خالی برای شرکت سازنده ۷۷۵ هزار تومان و با گاز مایع حدود ۸۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

ایرنا: مجتبی جلالیان افزود: در سرمای بی‌سابقه اخیر که گاز طبیعی برخی از مشترکان به‌ویژه در تربت‌جام قطع شده است، شرکت‌های توزیع‌کننده گاز مایع وظیفه داشتند تا به خانوارهای دچار مشکل، کسپول بدهند و اکنون گاز مایع به میزان لازم برای متقاضیان وجود دارد.

وی با بیان اینکه شغل ما گاز فروشی است و سیلندر فروش نیستیم، بیان کرد: مبلغ تولید سلیندر گاز بر عهده شرکت‌های سازنده است و شرکت‌های توزیع‌کننده گاز مایع سودی در خصوص کپسول خالی دریافت نمی‌کنند.

نماینده انجمن صنفی توزیع گاز مایع در خراسان رضوی اظهارکرد: معمولا خانوارهایی که از نفت سفید استفاده می‌کنند، کپسول گاز مایع و اجاق گاز و وسایل مربوط به آن را در خانه دارند، اما در ماجرای اخیر بسیاری از مشترکان کپسول نداشتند و مجبور به خرید آن شده‌اند.

وی با بیان اینکه کپسول گاز مایع برای گرمایش خانه نیست، افزود: سوزن گاز مایع و طبیعی یکی نیست و اگر بجای هم استفاده شود آتش می‌گیرد. نگران جان مردم هستیم تیدیل وسایل گاز سوزطبیعی به مایع سوز کار هر کسی نیست. مردم باید نکات ایمنی در این زمینه را جدی بگیرند.

جلالیان با اشاره به اینکه در زمینه توزیع سیلند گاز هیچ مشکلی نداریم. گفت: امروز سه تریلی کپسول گاز به تربت‌جام ارسال شد و تامین کپسول گاز این شهرستان به صورت ویژه مد نظر است.

شهرستان مرزی تربت جام با ۲۳۰ هزار نفر جمعیت در ۱۶۰ کیلومتری جنوب شرق مشهد قرار دارد و از شرق با کشور افغانستان هم مرز است.

خراسان رضوی از روز دوشنبه هفته گذشته، تحت تاثیر سامانه سرد شمالی قرار گرفته که موجب کاهش چشمگیر دما در خراسان رضوی شده است، سرمای هوا همچنان در این استان استقرار دارد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها