۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹
چگونه تصمیم بگیریم که بازخورد کتبی بدهیم یا شفاهی؟

فردای اقتصاد: آیا باید به صورت شفاهی به کارمندان خود بازخورد بدهید یا کتبی؟ هیچ رویکردی برای همه وجود ندارد. برای اینکه بازخورد به طور مؤثری عمل کند، باید در نظر داشته باشید که کدام روش برای زمینه، مخاطبان و اهداف آن موقعیت خاص شما بهترین کارایی را دارد.

کتبی برای زمانی که:

زمان دارید که آن را به درستی انجام دهید. برای مطالعه مجدد آن - بررسی محتوا، لحن و اشتباهات املایی - وقت بگذارید و مطمئن شوید که از آن به عنوان سابقه دائمی مدیریت خود راضی هستید.

می‌خواهید آنچه را که در یک مکالمه گفته شده است تقویت یا ضبط کنید. هنگام ارائه دستورالعمل‌ها، مراحل بعدی، بهترین شیوه‌ها، یا سایر اطلاعاتی که کارمند شما دوباره در کار خود به آنها رجوع می‌کند، آن را به صورت مکتوب ارائه کنید.

می‌خواهید ابتدا به شخص دیگر زمان بدهید تا پردازش کند. حتی ممکن است در پایان ارزیابی‌های خود پرسش‌های بازتابی اضافه کنید تا مکالمه را تسهیل کنید.

شفاهی برای زمانی که:

ورودی شما پیچیده تر است. زمانی که بازخورد شما ممکن است بسته به نظرات طرف مقابل تغییر کند یا تغییر کند، وقت گذاشتن برای گفتگو احتمالا نتایج بهتری به همراه خواهد داشت.

احساسات دشواری دخیل هستند. وقتی کسی بازخورد منفی را می خواند، ممکن است واکنش شدیدتری نسبت به اینکه مستقیماً از شما بشنود، نشان دهد.

هدف شما ترمیم یا تقویت رابطه است. می‌خواهید برای گوش دادن به دیدگاه طرف مقابل وقت بگذارید و برای یافتن راه حل با هم کار کنید، می‌توانید به مکانی با درک متقابل عمیق‌تر برسید.

منبع: HBR

مترجم: شادی آذری حمیدیان

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha