۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۲
اظهارات سخنگوی سپاه درباره وضعیت معیشتی مردم

معاون روابط عمومی و سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:در تعطیلات عید فطر امسال پنج هزار نفر فقط به شهر وان مسافرت کردند، ملت ایران همه‌اش هم تا کمر در سطل آشغال آویزان نیستند، امروز اگر به روستاهای خوش آب و هوای کشور بروید، آدم حیرت می‌کند که چه ساختمان‌هایی ساختند، اگر این رفاه نیست پس چیست؟

رمضان شریف، معاون روابط عمومی و سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامیروز شنبه در همایش بزرگداشت روز خبرنگار و در نشست با خبرنگاران استان زنجان افزود: این فضا، فضای عجیب و غریبی شده است، در این شرایط ما باید شهید همت و شهید سلیمانی زمان اکنون خود را در بین اصحاب قلم و رسانه پیدا کنیم.

وی اظهار کرد: ما از نظر نظامی و دفاعی در معرض هجمه خاصی نیستیم، چون دشمن می‌داند اگر اقدامی کند با چه واکنشی مواجه می‌شود برای همین تلاشش را گذاشته تا در افکار عمومی یک هجمه سازماندهی شده‌ای را شکل دهد و امید را از مردم و جوانان ما بگیرد.

شریف با بیان اینکه کشورها و جوامع به امید زنده اند، گفت: ما منکر برخی از مشکلات در کشور نیستیم اما این مشکلات با مشکلات و مسائل قبلی ما قابل قیاس نیست. اینها اصلا مشکل به حساب نمی‌آید. در زمان جنگ چند استان کشور در اشغال ارتش تا بن دندان مسلح حزب بعث بود، شهرها موشک باران می‌شد و بسیجیان با دستان خالی به مقابله می‌رفتند، آن روزها می‌توانستیم بگوییم مشکل هست ولی امروز به فضل الهی شرایط ما قابل مقایسه با دوران گام اول انقلاب نیست، گام دوم انقلاب، گام جهش ما و به زمین نشستن دشمن است.

وی با بیان اینکه با زبان آمار و ارقام باید به انعکاس دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداخت، افزود: الان در دو ماه تابستان به طور متوسط روزی ۸۰ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف می‌شود، اگر این مسافرت ها، رفاه نیست پس چیست؟ در تعطیلات عید فطر امسال پنج هزار نفر فقط به شهر وان مسافرت کردند، ملت ایران همه‌اش هم تا کمر در سطل آشغال آویزان نیستند، رسانه‌های غربی به ما توهین می‌کنند، تصویری که رسانه هایی مثل ایران اینترنشنال و بی‌بی سی و صدای آمریکا از ما می‌سازد، تصویر تحقیر کننده‌ای است.

شریف گفت: امروز اگر به روستاهای خوش آب و هوای کشور بروید، آدم حیرت می‌کند که چه ساختمان هایی ساختند، اگر این رفاه نیست پس چیست؟

وی ادامه داد: مشکلاتی هم در زمینه توزیع، بی‌عدالتی و نا عدالتی داریم و کسی منکر این نیست که با آرمان هایی که امام (ره) و رهبر معظم انقلاب ترسیم کردند، فاصله داریم؛ ولی ایران، کشور ثروتمند و قدرتمندی است و آنقدر هم ما ملت آشفته و گرفتاری نیستیم که رسانه‌های بیگانه تصویرسازی می‌کنند.

شریف با بیان اینکه دعواهای سیاسی در آستانه انتخابات ها، باعث شده پیام بدی از کشور به بیرون منتقل بشود، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم منافع ملی کشور را در نظر بگیریم و به مفهوم واقعی پاسدار حرمت خون شهدا باشیم.

وی افزود: پیام هایی که تصویر نادرستی از کشور منعکس می‌کنند، عمدتا توسط کسانی تولید می‌شود که در عرصه امنیتی و نظامی شکست خوردند، همان هایی هستند که امروز در آلبانی نشسته‌اند و با کامپیوترهای متعدد، با پمپاژ کردن پیام‌ها تلاش می‌کنند یأس و ناامیدی را به جامعه ما تزریق کنند.

شریف با بیان اینکه هیچ جامعه‌ای با ناامیدی پیشرفت نمی‌کند، اظهارکرد: امید جامعه را زنده می‌کند نه امید واهی؛ هر مقطع انقلاب برای تداوم مرحله بعد، امید بخش است، ما در انعکاس دستاوردهای انقلاب هیچ کمبودی نداریم و هیچ نیازی هم به اغراق نیست، اینقدر مولفه‌های قدرت برای پردازش وجود دارد که نیاز به هیچ غلوی نیست و اینقدر سوژه برای رسوا کردن دشمن هست که هیچ نیازی به دروغ نیست.

وی گفت: این سازمان جهنمی منافقین ۱۷ هزار انسان بی‌گناه از مسئول و غیر مسئول را در کشور به شهادت رسانده بعد الان راست راست در پارلمان‌های اروپایی قدم می‌زنند و علیه جمهوری اسلامی سخن می‌گویند. منفورترین سازمان در نزد مردم ایران منافقین هستند. الان اینها کاری از دستشان بر نمی‌آید ولی میلیون‌ها پیام منتشر می‌کنند.

هجمه به شهید مدافع حرم آورده‌ای برای کسی ندارد

معاون روابط عمومی و سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: از آنجا که اراده الهی با این نظام است، تا زمانی که مردم این کشور پایبند قرآن و احکام الهی و پشتیبان ولایت فقیه هستند، به این نظام آسیبی نمی‌رسد، برخی بیخود خودشان را معطل کرده‌اند. 

شریف افزود: اینکه شما به یک شهید مدافع حرم جسارت بکنید، برای شما آورده‌ای ندارد، آن هم شهیدی که ۴۰ سال در راه تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی جان و همه هستی خود را تقدیم کرده است.

وی اظهار کرد: اشتباه می‌کنند کسانی که تصور می‌کنند اگر به مقدسات ملت توهین کردند، برجسته می‌شوند، چه کسی می‌آید در ایام عاشورا به یک سردار عاشورایی کشور جسارت کند، غیر از آدم‌های عقده ای، جاهل و آدم هایی که به هر قیمت شده می‌خواهند خودشان را به نهایت درجه جهنم متصل کنند.

شریف گفت: دقت کنیم چکار می‌کنیم و کجاییم، عاشورا فرصتی است که ما حسینی بودن و یا یزیدی بودن خودمان را مشخص کنیم. پیام حداقلی عاشورا در هر سال این است که ببینیم کجا ایستاده‌ایم و در جبهه چه کسی شمشیر و قلم می‌زنیم.

دشمن نفوذی در اطلاعات سپاه ندارد

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه سازمان حفاظت و اطلاعات سپاه وظیفه حفظ و حراست از سازمان را برعهده دارد، گفت: اگر دشمن توانسته بود نفوذی را صورت بدهد امکان نداشت امروز ما به قدرت پهبادی، موشکی برسیم و با قدرت سازمان اطلاعات در داخل و خارج به اهدافمان برسیم.

 شریف افزود: شاخص اینکه دشمن در سپاه نفوذ دارد یا ندارد، میزان موفقیت سپاه است. اما اینکه یک افسر سپاه را دشمن شناسایی و ۲ نفر از اراذل و اوباش برای ترورش اجیر کردند، نمی‌خواهیم بگوییم این اتفاق، اتفاق کم اهمیتی بود، پاسداران جدای از عموم مردم که زندگی نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: دشمن نفوذی به مفهومی که نظامیان از آن داریم، در اطلاعات و مجموعه سپاه ندارد.

شریف با بیان اینکه ترورها بیان‌کننده قدرت اسراییل نیست، افزود: ما حتما این مختصر رفتارهای ایذایی اسراییلی‌ها را جمع کردیم و می‌کنیم. اسراییلی‌ها به شدت آسیب‌پذیر و در هراس قرار دارند.

وی ادامه داد: اسراییلی‌ها هرگز قادر نیستند خللی در اصل ماجرای دانش هسته‌ای کشور به وجود بیاورند، علاوه بر استحکاماتی که مثال زدنی است، آنها با هوش و استعداد ایرانی طرف هستند.

شریف گفت: اسراییلی اگر می‌توانستند ضربه‌ای به فعالیت هسته‌ای ایران بزنند، رجز نمی‌خواندند، اگر اقدامی نمی‌کنند ناشی از قدرت جمهوری اسلامی و قدرت مقابله به مثل ملت ماست.

در بحث صیانت، فضا سیاسی است

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در بحث صیانت، فضای بحث‌ها سیاسی است، گفت: اینترنت و وسایل ارتباطی، ابزار هستند، با ابزار کسی نمی‌تواند مخالف باشد، جمهوری اسلامی از چی می‌ترسد که بخواهد اینترنت را محدود کند، جمهوری اسلامی حرف برای گفتن دارد، نظام در این ۴۰ سال نه تنها قابل دفاع بلکه قابل افتخار هم هست.

شریف افزود: در اروپا هم بچه‌ها مجاز نیستند بدون حضور والدین پای اینترنت به همه سایت‌ها و شبکه‌ها دسترسی داشته باشند.

وی با بیان اینکه با فناوری سر جنگ نباید داشت، گفت: ما باید همه ابزارهای اطلاع رسانی را به خدمت بگیریم و تلاش باید کرد که بستری را استفاده کنیم که اهرمش هم دست خودتان باشد و شما یک مختصر توانی هم برای مدیریت در آن مجموعه داشته باشید. 

رسانه معاند تلاش می‌کنند تا مردم را نسبت به آینده ناامید کنند

شریف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بخش عمده‌ای از تولیدات رسانه‌ای رسانه‌ای با این رویکرد است که تلاش می‌کنند بگویند که جمهوری اسلامی برای مردم آورده‌ای نداشته است وتلاش می‌کنند قبل از انقلاب را برجسته کنند.

وی افزود: همچنین این رسانه‌ها تلاش می‌کنند شرایط موجود کشور را بحرانی جلوه دهند تا به واسطه آن ایجاد حس ناامیدی نسبت به آینده در مردم ایجاد کنند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: پادزهر این هجمه رسانه ای، تشریح و تبیین شرایط گذشته و امروز است، اگر می‌توانستیم میزان و ابستگی رژیم شاهنشاهی را نشان بدهیم، امروز دیگر رسانه‌ها نمی‌توانستند رژیم گذشته را برجسته کنند. ما در این حوزه کم کاری ۴۰ سال‌های را شاهد هستیم. 

منبع: ایرنا

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha