۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۰
آمار بیکاران تحصیل کرده اعلام شد + آمار بیکاری

در حال حاضر ۲ میلیون و ۱۳۶ هزار و ۸۲۸ نفر بیکار در کشور داریم که ۴۲.۴ درصد از آنها یعنی ۹۰۵ هزار و ۸۲۸ نفر، در گروه فارغ‌التحصیلان آموزش عالی قرار دارند.

مهر: بررسی آمار مربوط به وضعیت نیروی کار در پاییز سال جاری که از سوی مرکز آمار ایران ارائه شده، نشان می‌دهد که ۹۰۵ هزار و ۸۲۸ نفر از جمعیت فارغ‌التحصیلان کشور، بیکار هستند؛ یعنی در پاییز امسال، ۱۲.۵ درصد از کل جمعیت فعال فارغ‌التحصیل آموزش عالی، بیکار بوده‌اند که نسبت به پاییز سال ۱۴۰۰، معادل ۱.۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

همچنین ۴۳۶ هزار و ۲۴۷ نفر از این جمعیت را مردان و ۴۶۹ هزار و ۵۸۱ نفر را زنان به خود اختصاص می‌دهند؛ از نظر درصدی نیز نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان گروه مردان ۸.۶ درصد و گروه زنان ۲۱.۴ درصد است.

نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان در گروه مردان در پاییز سال ۱۴۰۱ نسبت به پاییز سال ۱۴۰۰، ۱.۵ درصد و در گروه زنان، ۱.۲ کاهش را نشان می‌دهد.

۴۲.۴ درصد از بیکاران کشور، فارغ‌التحصیل دانشگاهی هستند

همچنین در حال حاضر ۲ میلیون و ۱۳۶ هزار و ۸۲۸ نفر بیکار در کشور داریم که بررسی سهم «جمعیت بیکار تحصیل کرده از مجموع جمعیت بیکار کشور» حاکی از آن است که ۴۲.۴ درصد بیکاران کشور، در گروه فارغ‌التحصیلان آموزش عالی قرار دارند که این سهم در پاییز سال ۱۴۰۰، معادل ۴۲.۳ درصد بود که بیانگر رشد ۰.۱ درصدی تعداد فارغ التحصیلان بیکار است.

البته سهم «جمعیت شاغل فارغ‌التحصیل از کل شاغلان» با رشد مواجه بوده به طوری که این سهم ۰.۶ درصد افزایش داشته و از ۲۵.۸ درصد در پاییز سال ۱۴۰۰ به ۲۶.۴ درصد در پاییز سال ۱۴۰۱ رسیده است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها