فرمول جدید افزایش حقوق کارمندان اعلام شد
۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۰

نمایندگان مجلس در بررسی لایحه بودجه سال آینده، فرمول جدیدی را در رابطه با افزایش حقوق کارمندان پیشنهاد داده‌اند.

خبرانلاین: میزان افزایش حقوق کارمندان در سال آینده چقدر خواهد بود؟ گزارش‌ها حاکی از آن است که با وجود تصمیم پیشنهاد دولت برای افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان، اما مجلسی‌ها تصمیم دیگری دارند و برخی روایت‌ها، از تغییر میزان افزایش حقوق کارمندان حکایت دارد.

آن‌طور که چندی پیش ولی اسماعیلی، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشته بود: باتوجه به شرایط اقتصادی و سفره معیشتی مردم، در جلسه کمیسیون اجتماعی، افزایش ۳۰درصدی ‎حقوق کارکنان دولت در سال ۱۴۰۲ تصویب شد. همچنین افزایش ۴۰درصدی دریافتی افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی از مصوبات دیگر کمیسیون اجتماعی بود.

حالا هم رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۵۰۲ مجلس در توضیح جلسه این کمیسیون تلفیق و درباره احتمال افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده گفته است: دولت میانگین ۲۰درصد افزایش حقوق را برای کارکنان در بودجه در نظر گرفته، اما برخی از نمایندگان معتقدند به طور مثال حقوق‌های بالای ۲۰ میلیون تومان درصد کمتری افزایش پیدا کند و حقوق‌های کمتر از ۱۲ تا ۱۳ میلیون درصد افزایش بیشتری داشته باشد.

وی عنوان کرده، در این بخش چند پیشنهاد است که موضوع به کارگروه مربوطه اراجاع داده شده و امیدواریم آن چیزی که برمبنای عدالت است، مدنظر قرار گیرد و حقوق‌های پایین‌تر با توجه به نرخ تورم، افزایش بیشتری داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۲، پیشنهاد داده بود که حقوق کارمندان برای سال آینده ۲۰ درصد افزایش یابد.

در تبصره ۱۲ لایحه بودجه ۱۴۰۲ آمده است: ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیر به میزان متوسط ۲۰ درصد براساس آخرین حکم کارگزینی به گونه‌ای افزایش یابد که مجموع حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و مبلغ قرارداد منعقده ماهانه برای کارکنان قرارداد کار معین (مشخص) و کارکنان طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نسبت مدت کارکرد از ۷۰ میلیون ریال (هفت میلیون تومان) کمتر نباشد.

در بند ۲ این تبصره نیز عنوان شده است که حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی به میزان متوسط ۲۰ درصد افزایش می‌یابد، به طوری که پس از اعمال این افزایش، حکم حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی مذکور متناسب با سنوات خدمت قابل قبول، از ۶۳ میلیون ریال (۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان) کمتر نباشد.

بند سوم تبصره ۱۲ ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ مربوط به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمیعت، امتیاز کم هزینه عائله مندی و حق اولاد است. در این بند آمده است در اجرای ماده (۱۶) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، امتیاز کمک هزینه عائله‌مندی و حق اولاد، موضوع بند (۴) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری شاغلین و بازنشستگان به ترتیب ۲۲۸۰ و ۱۰۵۰ و معادل ریالی امتیاز مذکور برای کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت تعیین می‌شود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 4
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • رضا IR ۲۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  افزایش حقوق بایستی برای تمام سطوح درصد ثابتی باشد،کسیکه سالیان دراز حق بیمه سقف پرداخت کرده ،باکسیکه سال کمتر وبیمه کمتر پرداخت نموده بایستی فرق داشته باشند
 • IR ۲۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  به اندازه حقوق کار کنیم
 • گورانی IR ۲۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  عجله نکنید هنوز زوده
 • درمانده IR ۲۲:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  حقوق کارمندان بین یک میلیون و ششصد تـــا دومیلیون هست. هیچ فرمولی هم نداره میشه باهاش یک مانتو برا دخترم بخرم
 • IR ۲۲:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  سلام. هر چه خدمات دولت بیشتر باشد نیازی به بالا رفتن حقوق نیست. در مقابل دولت به دلالان هیچگونه خدمات قرار ندهد. به دلیل اینکه نه سوادی دارند ونه تجربه ای .
 • داریوش IR ۲۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  فدات بشم شما که سی درصد افزایش حقوق رامصوب می کنین با این سی درصد مگر شما می توانید گرانی وتورم کنترل کنید
 • علی IR ۲۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  نمایندگان محترم مجلس هوشیار باشند که بند مربوط به افزایش حقوق کارگران شاغل در دستگاههای اجرایی و وزراتخانه توسط دولت را حذف کنند بمانند بودجه سال ۱۴۰۱ .
 • رضا IR ۲۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  اینها و این حرفها و تبادل نظرها همه و همه یک نمایش مسخره هست و از آخر بسیار کم اضافه خواهند کرد . مانند سالهای قبل
 • قاسم سلیمانی IR ۰۵:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
  اونوقت حقوق مستمری بگیران که نصف حقوق به همسر ونصف حقوق به فرزند میرسه که بیش از 70 درصد میشه که.....
 • سید محمد IR ۰۷:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
  وقتی عدالت در پرداخت حقوق نباشد چه سود اقایان با حقوق نجومی ایا راضی هستندنه اضافه کاری عضویت هیت امنا شرکت دولتی وخصوصی حقوق دیکر دریافت میکنند نمی خواهید نظام هماهنگ اجرا کنید هرسال حفوق از تورم فاصله میگیرد کی تا کی می خواهید به حداقل برسانی این که نشد دولت داری تورم واقعی بیش از اینها هست
 • رضا IR ۰۷:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
  مگه چقدر میخاد اضافه بشه که اینقدر شلوغش کردین بازاریها فکر می کنن چه خبره

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار