۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۰
تهدید خبرنگار جلوی دوربین توسط مدیر دولت رئیسی + فیلم

رییس سازمان امور مالیاتی در واکنش به سوال خبرنگار ایلنا، او را تهدید کرد که اگر مستندات سوالش را ارائه نکند، دادستان علیه وی اعلام جرم می‌کند!

ایلنا: گویا مصونیت از پاسخگویی به مذاق وزارت اقتصاد و معاونت‌های این وزارتخانه خوش آمده و نه تنها درباره مولدسازی بلکه درباره بدیهی و ابتدایی ترین سوالات هم حق عدم پاسخ‌گویی و تهدید به مجازات طرف پرسشگر و رسانه را برای خود محفوظ می‌دانند. امروز مصداق عینی این رفتار حق به جانب، در نشست خبری «داوود منظور» رییس سازمان امور مالیاتی و معاون وزیر اقتصاد دیده شد.

منظور امروز در نشست خبری مدعی شد عقاب‌های فرارهای مالیاتی را شکار کرده و دیگر گنجشک‌ها که جای خود را دارند، سوال خبرنگار ایلنا از وی این بوده که چطور از قرارگاه خاتم الانبیاء که از سال ۹۶ تا به امروز مالیات نپرداخته هنوز مالیات دریافت نکرده است؟ که وی این سوال را با تهدید خبرنگار ایلنا پاسخ داد و گفت: مستندات این سوال باید ارائه شود و پس از پایان نشست خبرنگار باید بابت این سوال به نماینده دادستانی مستقر در سازمان پاسخ دهد و در صورت عدم ارائه مستندات دادستان درباره شما اعلام جرم می‌کند.    

این تهدید رییس سازمان امور مالیاتی در حالی بود که «سردار حسین هوشی‌السادات» فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در مصاحبه با ایلنا که در تاریخ هجدهم دی ماه منتشر شده صراحتا اعلام کرده است که قرارگاه تا سال ۱۳۹۶ مالیات پرداخته است و اعلام کرد که « قرارگاه خاتم‌ الانبیاء تا سال ۹۶ تمام مالیات وضع شده و محاسبه شده را تسویه کرده‌ است. براساس قانون بودجه این امکان وجود دارد که قرارگاه بخشی از مطالبات خود را با بدهی مالیاتی تهاتر کند که یک عدد نسبتا بزرگی از آن باقی مانده و اگر سازمان امور مالیاتی مطالبات با بدهی مالیاتی را باهم تسویه کند، بخشی از این مالیات تسویه می‌شود. » و سوال ایلنا نیز معطوف به این اظهارات بود.

نکته حائز اهمیت این است که پایگاه خبری مالیاتی اینتا که رسانه تخصصی سازمان امور مالیاتی محسوب می‌شود هم در همان تاریخ این مصاحبه را منتشر کرده بود اما رییس سازمان امور مالیاتی از این موضوع که قرارگاه از سال ۹۶ به بعد مالیات پرداخت نکرده بی‌اطلاع است و سوال مهمتر این است که چطور رییس سازمان امور مالیاتی کشور نمی‌داند یکی از بزرگترین بنگاه‌های اقتصادی کشور با داشتن ۸ هلدینگ تخصصی نفت و گاز، راه و شهرسازی، صنعت و معدن، کشاورزی، فناوری و ارتباطات، نیرو و ...  در ۵ سال گذشته مالیات نپرداخته است.  

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها