۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۴
خبر خوش درباره زمان واریز عیدی بازنشستگان

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: سعی می‌کنیم قبل از این که عیدی کارمندان و زیرمجموعه‌های سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کنیم، عیدی بازنشستگان پرداخت شود.

تسنیم: میرهاشمی موسوی؛ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت:  ماهیانه ۳۰ هزار میلیارد تومان حقوق و مستمری توسط سازمان تامین اجتماعی انجام می‌شود و علاوه بر شرایط حقوق و مستمری توسعه خدمات در اولویت سازمان بوده است. ما امسال حدود ۱۲۰ درصد رشد هزینه‌ای را برای بازنشستگان داشته‌ایم و ۵۰ درصد از حق بیمه تکمیلی بازنشستگان توسط تامین اجتماعی پرداخت می‌شود و هم اکنون ماهیانه مبلغ ۱۰۲ هزار تومان سهم سازمان تامین اجتماعی در قالب بیمه تکمیلی بازنشستگان به شرکت بیمه تکمیلی بازنشستگان آتیه سازمان حافظ پرداخت می‌شود.

در همین رابطه بخوانید: مبلغ عیدی امسال کارگران اعلام شد

وی گفت: امسال نیز بالغ بر ۲۳ پروژه طراحی شده است که ۹ هزار میلیارد تومان بودجه برای این پروژه‌ها در نظر گرفته شده است. یکی از این پروژه‌ها بیمارستان هدایت است که با ظرفیت ۱۰۰ تخت به بهره‌برداری خواهد رسید و احداث ۵ الی ۶ درمانگاه در دستور کار سازمان قرار گرفته است. اتفاقات خوبی در حوزه پوشش بیمه‌ای در دولت سیزدهم و تاکید رئیس‌جمهوری رقم خورده است به‌ویژه در حوزه درمان انشاءالله خبرهای خوبی در آینده خواهیم داشت. بحث پوشش بیمه ناباروری برای نخستین بار اتفاق افتاد و همچنین در بحث دارویاب بالغ بر ۲۰۰ دارو تحت پوشش بیمه‌ها قرار گرفتند.

وی ادامه داد: اعزام بازنشستگان به مشهد یکی دیگر از اقدامات سازمان تامین اجتماعی است که به صورت رایگان اعزام می‌شوند که بالغ بر ۳۰ هزار نفر تا به امروز به مشهد مقدس اعزام شده‌اند و باید تلاش کنیم که این عدد را به بالغ بر ۵۰ هزار نفر در امسال برسانیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: یکی از اهداف هوشمندسازی خدمات توسط سازمان تامین اجتماعی است و باید به سمتی برویم که مداخلات انسانی را کاهش بدهیم و در این دوره ۳۰ خدمت غیرحضوری به ۴۲ خدمت رسیده است و ان‌شاءالله این تعداد در آینده نزدیک به ۵۲ خدمت خواهد رسید.

موسوی افزود: در بحث نسخه الکترونیک در دولت قبل حدود ۶۰ درصد پیشرفت بود که هم اکنون این آمار به ۹۰ درصد رسیده است و ما توانستیم پیشرفت خوبی را در اجرای نسخه الکترونیکی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: ما بنا داریم پرداخت از جیب مردم را به صفر برسانیم و این کار در دستور کار سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: دو راهبرد در حوزه اقتصادی و سرمایه‌ای داشته‌ایم و ۱۲ راهبرد در مجموعه شستا آماده و نشانه‌های خوبی را نیز می‌بینیم. پروژه‌هایی نیز در همین ایام در حوزه دارو و پتروشیمی خواهیم داشت. همچنین در سال مالی اخیر رشد خوبی را در حوزه اقتصادی داشته‌ایم.

وی افزود: از محل واگذاری سهام ۸۸ هزار میلیارد تومانی تسویه بزرگترین بدهی در این حوزه اتفاق افتاده است و در امسال ۹۰ هزار میلیارد تومان سهام از محل بدهی دولت را در حال دریافت هستیم.

موسوی اظهارکرد: سرجمع پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی در این دوره بی‌سابقه بوده که هم از دولت و مجلس تشکر می‌کنم که انشاءالله در سال آینده هم این مسیر ادامه پیدا کند.

وی در ارتباط با میزان رقم پرداخت عیدی به بازنشستگان تامین اجتماعی و زمان‌ آن گفت: هر آنچه که مجری قانون به ما ابلاغ کند پرداخت خواهیم کرد و یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به عنوان عیدی واریز اعلام شده و واریز خواهیم کرد و عیدی بازنشستگان قبل از عیدی کارمندان و زیرمجموعه‌های سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به این پرسش که آیا عیدی بازنشستگان با حقوق بهمن و اسفند پرداخت می‌شود، خاطرنشان کرد: در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 2
  • نظرات در صف انتشار: 7
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سیمین یمینئ IR ۲۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
    دست شما بحیر عیدی شما همان اندازه است‌ عیدی ما مال شما باشد که گرشنه نباشد خجالتزده پچه تان نباشید .😭😭😭
  • حمید IR ۲۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
    خودشان را خسته کردند برای یک میلیون و هشتصد هزار تومان ؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا از خودشان خجالت نمی کشند ؟؟؟؟؟؟ خودشان هم همین میزان عیدی می گیرند ؟؟؟؟؟ اگر ما نخواهیم این مبلغ گزاف !!!!! را دریافت کنیم بایستی چه اقدامی بعمل آوریم ؟ آقایان مسئول دیدار به قیامت امیدوارم بتوانید آن روز جواب این تحقیر را بدهید.

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها