۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۹
سرمایه‌گذاری سنگین شرکت‌های فناوری در عربستان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عربستان سعودی گفت: ریاض بیش از ۹ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در فناوری‌های آینده جذب کرده است.

به گزارش رویترز، عبدالله السواحه، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عربستان سعودی گفت: مایکروسافت ۲.۱ میلیارد دلار در یک ابر مقیاس‌پذیر جهانی سرمایه‌گذاری خواهد کرد، در حالی که اوراکل ۱.۵ میلیارد دلار برای ایجاد یک منطقه ابری جدید در ریاض متعهد شده است.

السواحه در یک مجمع بین‌المللی فناوری که در ریاض برگزار می‌شود، گفت: سرمایه گذاری‌ها موقعیت پادشاهی عربستان سعودی را به عنوان بزرگترین بازار دیجیتال در خاورمیانه و شمال آفریقا افزایش می‌دهد.

رویترز در ادامه این گزارش افزود: مقامات سعودی شرکت‌های بین‌المللی را تحت فشار قرار داده‌اند تا در این کشور سرمایه‌گذاری کنند و مقر منطقه‌ای خود را به ریاض منتقل کنند تا از قراردادهای دولتی بهره‌مند شوند. این پادشاهی صدها میلیارد دلار برای یک طرح اقتصادی موسوم به چشم‌انداز ۲۰۳۰ به رهبری ولیعهد محمد بن سلمان سرمایه‌گذاری کرده است.

این وزیر سعودی گفت که هواوی چین نیز ۴۰۰ میلیون دلار در زیرساخت‌های ابری برای خدمات خود در عربستان سعودی و یک منطقه ابری دیگر با مشارکت غول نفتی آرامکو سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

منبع: شفقنا

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها