۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۸
جزئیات تعلیق پروازهای ترکیه به ایران

وزارت حمل و نقل ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در راستای اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا، پروازهای ترکیه از ترکیه به مقصد ایران و افغانستان به حالت تعلیق درآمده است.

وزارت حمل و نقل ترکیه از تعلیق پروازهای خود به ایران و افغانستان در پی شیوع کرونا خبر داد.

به نوشته وبگاه «ترکیش پرس» بر اساس اعلام وزارت حمل و نقل و زیرساخت ترکیه روز یکشنبه پروازهای خطوط هوایی به  ایران و افغانستان را در پی شیوع ویروس کرونا به حالت تعلیق درآورد.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در راستای اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا، پروازهای ترکیه از ترکیه به مقصد ایران و افغانستان به حالت تعلیق درآمده است».

این در حالی است که موارد ابتلا به ویروس کرونا در ترکیه و بسیاری دیگر از کشورهای جهان دوباره افزایش یافته است. آمارها نشان می‌دهد که توجه مردم به استفاده از ماسک در اتوبوس و مترو، بسیار ناچیز است و شمار کمی از  مردم  ترکیه، به تزریق دوزهای یادآور کرونا تمایل نشان داده اند. 

به گزارش «آناتولی»بر اساس داده‌های هفتگی وزارت بهداشت ترکیه، طی یک هفته گذشته  نتیجه آزمایش  کرونای ۱۴۳ هزار و ۷۷۸ نفر مثبت شده و ۳۴۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند. در این گزارش تعداد بهبود یافتگان ۲۵۹ هزار  نفر اعلام شده است  تاکنون  ۱۶ میلیون و ۶۷۱ هزار  نفر  در ترکیه به ویروس کرونا  مبتلا شده و ۱۰۰ هزار و ۴۰۰ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش، بخش خطوط هوایی یکی از سخت‌ترین آسیب‌ها را دیده زیرا کشورها برای جلوگیری از شیوع ویروس، فعالیت‌های خود را تعطیل می‌کنند. از دسامبر گذشته که برای اولین بار در چین ظاهر شد، ویروس کرونا به دستکم ۱۸۸ کشور و منطقه سرایت کرده است. ایالات متحده، برزیل، هند و روسیه در حال حاضر بیشترین آسیب را در جهان دارند.

بر اساس آماری که توسط دانشگاه «جان هاپکینز» ایالات متحده جمع آوری شده است، این بیماری همه گیر تقریباً ۶۰۳۰۰۰ نفر را در سراسر جهان با تقریباً ۱۴.۴ میلیون مورد تأیید شده کشته است. بیش از ۸ میلیون نفر از این بیماری بهبود یافته‌اند.

منبع: فارس

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها