۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۶
برنده جدال نیروهای مثبت و منفی بورس کیست؟

بورس روز گذشته توانست بخش عمده‌ای از شوک منفی روز گذشته خود را تخلیه کند و در بسیاری از صنایع شاهد برگشت معاملات به مسیر صعودی بودیم و نماگرها نیز با اندک کاهش روزانه مواجه شدند.

بورس تهران در روز سه‌شنبه شرایط مساعدی را پس از چند روز سخت و منفی پشت سرگذاشت و شاهد رشد محسوس در نماگرهای اصلی بازار سهام بودیم. شاخص کل با رشد ۱۸۶۵۳ واحدی (معادل ۱.۲۱ درصد) عدد یک میلیون و ۵۵۵ هزار واحدی را ثبت کرد و بالاتر از میانه کانال ۱.۵ میلیون واحدی قرار گرفت. شاخص کل هم‌وزن که نماینده سهام کوچکتر بازار است، شرایط بهتری داشت و با رشد ۱.۷۲ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد سهام در روز کاری گذشته در کانال۴هزار میلیارد تومانی قرار داشت و در نهایت عدد ۴۸۷۶میلیارد تومانی را به ثبت رساند. در روز گذشته، شاهد ادامه خروج پول حقیقی از بازار سهام با شتاب کمتری بودیم و حدود ۱۹۶میلیاردتومان تغییر خالص مالکیت افرادحقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد.

در شمارش معکوس امروز همراه با مهرزاد منتظری، کارشناس ارشد بازار سرمایه، به بررسی چشم‌انداز بورس تهران پرداختیم.

در بخش دوم برنامه همراه با این کارشناس به بررسی صندوق‌های بخشی و شرایط آن‌ها پرداختیم. این صندوق‌ها از هفته آینده برای اولین بار به بازار سرمایه وارد می‌شوند. اولین صندوق بخشی با نام «پتروآگاه»، از یکشنبه هفته آینده در بورس تهران پذیره‌نویسی می‌شود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha