۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۱
مدیریت عاطفی تیم و راهکارهای آن

فردای اقتصاد: رهبری تیم، مستلزم کار عاطفی است - تراوش انرژی مثبت و حمایتگر برای افرادی که هر روز به شما وابسته هستند. اما چه اتفاقی می‌افتد وقتی بین احساس واقعی شما و احساساتی که از شما انتظار می‌رود به تیم خود نشان دهید، تعارض وجود دارد؟ چگونه می‌توانید این مسیر حفظ اصالت را طی کنید؟ نشریه هاروارد بیزنس ری‌ویو چند تکنیک برای شیوه درست مدیریت عاطفی تیم پیشنهاد می‌کند:

یک ممیزی احساسی انجام دهید. از خود بپرسید: دقیقاً چه احساسی دارم؟ چه چیزی باعث می‌شود که من این احساس را داشته باشم؟ این احساس چه تفاوتی با آنچه از من انتظار می‌رود دارد؟ انعکاس آگاهانه در مورد احساسات به شما کمک می‌کند تا هوش هیجانی و خودآگاهی ایجاد کنید که دو ویژگی کلیدی رهبران خوب محسوب می‌شود.

وضعیت را دوباره ارزیابی کنید. برای استفاده واقعی از احساسات مثبتی که از شما انتظار می‌رود، روی یافتن دلایل موجه برای درک آن احساسات تمرکز کنید. اگر بتوانید آن دلایل را بیابید، نیازی به جعل احساسات نخواهید داشت.

روی تصویر بزرگ تمرکز کنید. یک قدم به عقب بردارید و به این فکر کنید که چرا کار شما اهمیت دارد. چه تأثیری بر تیم، مشتریان یا جامعه شما دارد؟ تمرکز بر افرادی که از کار شما سود می‌برند می‌تواند هم برای شما و هم برای تیمتان انرژی‌بخش باشد.

زمانی را برای ایجاد ارتباط مجدد و تجدید قوا اختصاص دهید. به دنبال حمایت باشید و به خودتان مهربانی کنید. با افرادی ارتباط برقرار کنید که بتوانید افکار و احساسات بدون فیلتر خود را به آنها بیان کنید - خواه شریک زندگی شما، یک درمانگر یا هم‌رده‌های مورد اعتماد شما باشد. درگیر شدن در فعالیت‌هایی که شما را قادر می‌سازد استراحت کنید و دوباره شارژ شوید، مانند مدیتیشن، مطالعه نشریات، مشغول شدن به یک هنر یا پیاده‌روی در طبیعت، می‌تواند عوارض مدیریت عاطفی تیم را کاهش دهد.

منبع: HBR

نویسنده: دینا دنهام اسمیت

مترجم: شادی آذری حمیدیان

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha