۲۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۷
لوازم خانگی ایرانی نجومی شد / بهانه عجیب برای افزایش قیمت تولید داخل

نائب رئیس دوم اتحادیه لوازم خانگی با اعلام اینکه بسیاری از کارخانجات تولیدکننده به بهانه افزایش قیمت فولاد، رنگ و... حدود ۶۰ درصد قیمت کالای تولیدی خود را افزایش داده‌اند، گفت: افزایش قیمت لوازم خانگی مورد تایید وزارت صمت نیست.

تسنیم: رحیمی افزود: متاسفانه افزایش قیمت‌های اخیر در حوزه لوازم خانگی از سوی کارخانجات تولیدکننده صورت گرفته و هیچ توضیحی برای این موضوع ندارند که این افزایش قیمت مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان بازرگانی نیست.

او با بیان اینکه هم اکنون عرضه لوازم خانگی در بازار مطلوب است، گفت: به دلیل بالارفتن بی‌ضابطه قیمت‌ها، تقاضا پایین آمده و رکود در بازار حکمفرما است. حتی ما در مواردی شاهد هستیم کارخانجات کالای خود را به قیمت مصرف‌کننده و عمده عرضه می‌کنند و هیچ سودی برای عرضه‌کننده در نظر نگرفته‌اند!

رحیمی گفت: الان کار به جایی رسیده است که مصرف‌کننده قدرت انتخاب برای جایگزینی کالا ندارد و یا باید کالای مورد نیاز خود را با قیمت بالا خریداری کند و یا اینکه اصلا نخرد.

نائب رئیس دوم اتحادیه لوازم خانگی افزود: بسیاری از کارخانجات تولیدکننده به بهانه افزایش قیمت فولاد، رنگ و... حدود ۶۰ درصد قیمت کالای تولیدی خود را افزایش داده‌اند.

او گفت: اتحادیه اطلاعات و اخبار گرانفروشی را به صورت روزانه و از طریق رئیس اتحادیه به وزارت صمت گزارش می‌دهد اما متاسفانه ترتیب اثری داده نمی‌شود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها