انتصاب افراد فاقد تخصص در جایگاه مدیریتی
۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۷

انتصاب افراد فاقد تخصص در مناصب مدیریتی بزرگ‌ترین انحراف در فولاد مبارکه بود که در ۱۰ ماه اخیر تغییرات زیادی در مناصب مدیریتی انجام شد.

محمد یاسر طیب‌نیا مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: گزارش تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از بررسی تخلفات صورت گرفته در دوره گذشته‌ِ مدیریت شرکت فولاد مبارکه در دولت قبل بوده و این شرکت   موضع رسمی خود را در رابطه با این موضوع اعلام کرده است و بدون قطع هر گونه همکاری را با نهادهای نظارتی برای روشن شدن ابعاد این مساله انجام خواهد داد.

تشخیص جرم و تخلف پرونده فولاد مبارکه در صلاحیت قوه قضائیه است

وی با بیان اینکه تشخیص جرم و تخلف هر مورد از این پرونده در صلاحیت قوه قضائیه است، تصریح کرد: گزارش کامل این موضوع با رای نمایندگان ‌مجلس به قوه قضائیه ارجاع شده است، لذا بررسی این مساله بعد از این بر عهده قوه قضائیه است و باید توسط آن نهاد رسیدگی شود.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان تاکید کرد: در مشی انقلابی‌گری هیچگونه تعارف و اغماضی در برخورد با فساد پذیرفته نیست، اما اطلاق فساد به همه موارد مطرح شده در گزارش تحقیق و تفحص جای مداقه و بررسی بیشتری دارد.

وی با بیان اینکه این گزارش مربوط به دوره مدیریت شرکت فولاد مبارکه در دولت قبل است، خاطرنشان کرد: با توجه به دغدغه‌ها و انتظارات مردم از دولت انقلابی، از زمانی که مسئولیت شرکت را بر عهده گرفته‌ایم درصدد اصلاح بوده‌ایم. تاکنون نیز اصلاحات بسیاری انجام شده، ضمن اینکه اولین تغییرات در دولت جدید تغییرات در شرکت فولاد مبارکه بود.

طیب نیا افزود: بر همین اساس تغییرات و اصلاحات انجام شده فولاد نیز در مورد افراد و فرآیندها با هدف حرکت در راستای سیاست‌های دولت در شفافیت و مبارزه با انحرافات بوده است. یکی از بزرگترین این انحرافات انتصاب افراد فاقد تخصص در مناصب مدیریتی بود که بر اساس رانت و سفارش سیاسیون انجام شده بود. موضوعی که می‌توانست نقطه آغاز انحراف باشد.

به گفته وی، بررسی تغییرات بر اساس این شاخص در فولاد مبارکه طی ۱۰ ماه گذشته در حالی که هنوز گزارش تحقیق و تفحص در مجلس قرائت نشده بود، می‌تواند مؤید این موضوع باشد که هدف ما بازگرداندن این مجموعه عظیم به ریل اصلی خود و سپردن راهبری آن به افراد متخصص و متعهد بوده است.

‌ مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به اینکه شرایط شرکت فولاد مبارکه اصفهان در حال حاضر بسیار خوب است، تصریح کرد: شرایط به لحاظ شاخص‌ها و رکوردهای تولید و حرکت پرشتاب پروژه‌های توسعه نسبت به روند قبل با وضعیت بسیار بهتری در حال انجام است به طوری که ضمن برجا گذاشتن ده‌ها رکورد تولید در چندماهه اول سال جاری بالغ بر ۱۰ درصد رشد میانگین در نواحی تولیدی نسبت به مدت مشابه سال قبل برجای گذاشته شده است.

خبرهای خوب برای سهامداران فولاد مبارکه

وی گفت: همچنین در بخش توسعه خبرهای خوبی برای سهامداران داریم که در آینده نزدیک در خصوص آنها نیز اطلاع رسانی خواهیم کرد؛ برنامه ما با افق روشنی که برای این مجموعه عظیم صنعتی متصوریم، بازگشت به ریل اصلی و افتخارآفرینی‌های همیشگی این شرکت است.

طیب نیا با تاکید بر اینکه شرکت فولاد مبارکه هر جا که لازم باشد با نهادهای نظارتی همکاری لازم را خواهد داشت، خاطرنشان کرد : این امرموضوع جدیدی نیست و هر جا که سازمان بازرسی کل کشور و نهادهای نظارتی درخواست همکاری داشته‌اند ما با آنها به‌طور جدی همکاری کرده‌ایم زیرا حضور یک ناظر بیرونی را برای مجموعه خود فرصتی برای شناسایی شکاف‌های احتمالی می‌دانیم.

وی ادامه داد: تایید یا رد گزارش تحقیق و تفحص مجلس نیازمند بحث‌های تخصصی و قضایی است. اعداد و ارقامی که بیان شده نیاز به بررسی دارد و عنوان تخلف دادن به همه موارد در رسانه‌ها، اخلاقی و قانوی نیاز به حجت دارد و در هر صورت مطابق با فرمایش رهبر معظم انقلاب، حتی پس از اثبات جرم نیز حفظ آبروی افراد لازم و ضروری است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به تعهد این شرکت در عمل به مسئولیت اجتماعی فولاد مبارکه گفت: در این دوره فولاد مبارکه با نگاه به مسئولیت اجتماعی عزم خود را برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان جزم کرده و نگاه ما این است که به جای مساعدت به ارگان‌های مختلف به دنبال اولویت بخشیدن به حمایت از طرح‌های دانش بنیان و طرح‌هایی که منافع عمومی در بردارند هستیم.

ده‌ها تغییر در مناصب مدیریتی در گروه فولاد مبارکه در راستای صیانت از جریان تولید

وی بر ضرورت اهمیت جلوگیری از حاشیه‌ها و تاثیر مخرب آن بر جریان تولید تاکید کرد و گفت: از زمان سپرده شدن مسوولیت مدیریت فولاد مبارکه که قریب به ۱۰ ماه می‌شود، چند ده تغییر و جابه‌جایی در مناصب مختلف مدیریتی در گروه فولاد مبارکه را در فرایندی مستمر و البته آرام به جهت صیانت از جریان تولید، رقم زده‌ایم تا از پتانسیل افرادی که به سیاست‌های جدید متعهد بوده و همراهی لازم را دارند در کنار کارگران پرتلاش و جهادگران عرصه صنعت و خودکفایی کشورمان در فولاد مبارکه بهره ببریم.

طیب‌نیا با اشاره به موفقیت‌های فولاد مبارکه در عرصه جهاد اقتصادی به ویژه در شرایط سخت تحریمی کشور به توزیع بیشترین‌ ارزش میزان‌ سود نقدی سهام توسط فولاد مبارکه در تاریخ بورس کشور و افزایش سرمایه ۸۰.۸۸ درصدی از محل سود انباشته و تقسیم بی‌سابقه ۴۹ هزار و ۸۱۰ میلیارد تومان سود، تصریح کرد: وجود و حفظ و صیانت از چنین مجموعه‌ای، در شرایطی که بسیاری از مراکز و بنگاه‌ها زیان‌ده هستند و عملکرد مناسبی ندارند یک وظیفه ملی است چرا که این قبیل شرکت‌ها هستند که در کنار منافع اقتصادی و ثروت آفرینی به ترویج روحیه امید و نشاط و خودباوری در جامعه می‌پردازند و در این مجمع اخیر نیز عملکرد فولاد مبارکه در ثروت‌آفرینی و تقسیم سود موجبات رضایت و خوشحالی سهامداران پرشمار این شرکت را در برداشت.

وی افزود: ضمن تشکر از دغدغه نمایندگان درباره این سرمایه عظیم ملی، باید رسیدگی به آن توسط قوه قضائیه انجام شود. البته درخواست ما از رسانه‌های اصیل و حقیقت طلب به‌عنوان ارکان دغدغه‌مند این است که به گونه ای عمل کنند که زمینه سوءاستفاده دشمنان نظام از این مسائل فراهم نشود.

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha