۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۲
تامین نیاز ۵۰۰۰ مصرف‌کننده خرد از سوی فولاد مبارکه

فولاد مبارکه بر ان است که درصد خرده‌فروشی در مراکز خدماتی را افزایش دهد و در سال‌های آینده زیرساخت‌های مناسبی ایجاد کند تا تعداد مشتریان کوچکی که نیاز خود را از مراکز خدماتی تأمین می‌کنند، افزایش یابد.

به گزارش فردای اقتصاد و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان، محمد تاجمیر ریاحی مدیر فروش داخلی شرکت در جلسه ارزیابی عملکرد مراکز خدماتی فروش و بازاریابی فولاد مبارکه با حضور معاون فروش و بازاریابی و جمعی از مدیران این معاونت و همچنین مدیران عامل شرکت‌های آتیه‌فولاد نقش‌جهان، فولاد متیل و مراکز خدماتی، برگزار شد با اشاره به  اهداف و دستاوردهای این جلسه گفت: در این نشست برنامه‌های سال آتی فولاد مبارکه در حوزه مراکز خدماتی، مباحث مربوط به اهداف و مأموریت‌های مراکز خدماتی، تحلیل و پیش‌بینی بازار سال جاری و آتی و راهکارهای ارایه خدمات بهتر به مشتریان نهایی از طریق مراکز خدماتی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

وی تصریح کرد: معاونت فروش و بازاریابی فولاد مبارکه در سال‌های مختلف مراکز خدماتی را با چهار شاخصه اصلی  از جمله بازاریابی و فروش محصولات فولاد مبارکه به تولیدکنندگان کوچک، ارائه انواع خدمات موردنیاز مشتریان شامل مشتریان بزرگ که به‌صورت مستقیم از فولاد مبارکه خرید می‌کند و همچنین مشتریان کوچک،  خرده‌فروشان محصولات در تمام نقاط کشور و فروش محصولات خریداری‌شده در داخل استان محل استقرار مراکز خدماتی مورد ارزیابی و پایش قرار داده است .

مدیر فروش داخلی فولاد مبارکه با تاکید بر اینکه برنامه فروش محصول به این مراکز همه‌ساله بر اساس این چهار شاخص اصلی تعیین و برای سال آینده ارایه می‌شود، تصریح کرد: فولاد مبارکه به‌منظور ارتقای این چهار شاخص در سال آتی در نظر دارد با ایجاد نرم‌افزار یکپارچه، عملکرد مراکز خدماتی خود را مورد پایش و بررسی قرار دهد و گام‌های مؤثرتری برای تأمین نیاز مشتریان خرد در تمامی نقاط کشور بردارد.

 به گفته تاجمیر ریاحی ، مشتریان فولاد مبارکه به دو دسته مشتریان عمده و مشتریان خرد تقسیم می‌شوند. در این تقسیم‌بندی مشتریانی که توان خرید سالانه بیش از ۱۰۰۰ تن محصول را داشته باشند به‌عنوان مشتریان بزرگ شناخته می‌شوند. این دسته از مشتریان محصولات موردنیاز خود را به‌صورت مستقیم از فولاد مبارکه خریداری می‌کنند؛ مشتریان خردکسانی هستند که کمتر از ۱۰۰۰ تن درخواست دارند و باید از طریق مراکز خدماتی نیاز خود را تامین کنند.

وی افزود: با اقدامات صورت‌گرفته در دو سال اخیر تعداد مشتریان مصرف‌کننده نهایی کوچک در مراکز خدماتی نزدیک به ۵۰ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که در سال‌های گذشته تعداد مشتریان خرد و مراکز خدماتی فولاد مبارکه ۳۰۰۰ مشتری بوده است. این افزایش تعداد مشتریان کوچک نشان از افزایش عرضه محصولات فولاد مبارکه در مراکز خدماتی و بهبود شرایط برای تأمین هرچه بهتر نیاز این دسته از مشتریان و همچنین حذف واسطه‌ها در بازار بوده است. امید می‌رود با این اقدامات، فولاد مبارکه بتواند محصولات را با مناسب‌ترین قیمت و در زمان کوتاه‌تری به مصرف‌کنندگان نهایی تحویل دهد.

در پایان این جلسه برنامه‌ها و اهداف معاونت فروش و بازاریابی فولاد مبارکه برای سال آینده در حوزه مراکز خدماتی تشریح شد و در همین زمینه هر یک از مدیران و نمایندگان مراکز خدماتی نیز نظرات خود را ارائه کردند.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار