۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۷
این کشور کوچک هم ایران را تحریم کرد + جزئیات

وزیر امور خارجه نیوزیلند در بیانیه‌ای با تکرار ادعای حمایت ایران از جنگ روسیه در اوکراین و نقض حقوق بشر در داخل ایران، اعلام کرد که این کشور تحریم‌های متعددی را علیه افراد و نهادهای ایرانی اعمال کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از وبگاه اردوپوینت، نانایا موهاتا، وزیر امور خارجه نیوزیلند امروز در بیانیه‌ای با تکرار ادعای حمایت نظامی ایران از روسیه در جنگ اوکراین از طریق عرضه پهپادهای جنگی به آن، اعلام کرد که این کشور تحریم‌های جدیدی را علیه هشت فرد و نهاد ایرانی اعمال می‌کند که به ادعای آن‌ها در تامین پهپادها برای روسیه و «واکنش خشونت‌آمیز به اعتراضات اخیر در ایران» نقش داشته‌اند.

طبق بیانیه موهاتا، تحریم‌های جدید نیوزیلند شامل شاخه تحقیقات و امور صنعتی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران، فرمانده نیروی هوایی ایران و شرکت‌های سازنده پهپادها می‌شود.

وزیر امور خارجه این کشور گفت: نیوزیلند تمامی افراد و نهادهای حامی حمله غیرقانونی و بی‌دلیل روسیه به اوکراین را محکوم می‌کند.

نیوزیلند، پیش‌تر پنج نهاد و هفت فرد ایرانی را به اتهام ارتباطشان با جنگ روسیه در اوکراین تحریم کرده بود.

موهاتا همچنین با ادعای نقض حقوق بشر در ایران در جریان ناآرامی‌های اخیر پس از مرگ مهسا امینی در جریان بازداشت توسط پلیس امنیت اخلاقی، گفت: تحریم‌های امروز علیه ایران دربرگیرنده اقداماتی جداگانه در واکنش به نقض حقوق بشر به دنبال مرگ مهسا امینی است.

او با گفتن این که کشورش فهرست افراد ایرانی تحت تحریم را به ۳۷ نفر رسانده است، گفت: افرادی که این ممنوعیت‌ها علیه آن‌ها اعمال شده، شامل اعضای قوه قضائیه ایران می‌شود که ناظر اعدام‌ها در ایران است. این ممنوعیت‌ها همچنین شامل پلیس امنیت اخلاقی، فرماندهی انتظامی و اعضای سپاه پاسداران می‌شود. این افراد حق ورود به نیوزیلند یا عبور از آن را نخواهند داشت.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها