۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۲
چرا پرداخت حقوق بهمن بازنشستگان به مشکل خورد؟

حقوق بهمن بازنشستگان کارگری با تاخیر در حال پرداخت است.

ایلنا، پرداخت حقوق بازنشستگان کارگری بازهم عقب افتاده است. یک بازنشسته در تماس با ایلنا، از تاخیر در پرداخت حقوق خود انتقاد می‌کند و می‌گوید: پیش از این بیست و پنجم هر ماه حقوق می‌گرفتیم اما حالا دو ماه است که پرداخت‌ها یکی دو روز عقب می‌افتد.

این مسئله را با علی دهقان کیا (رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران) در میان گذاشتیم؛ او در پاسخ گفت: متاسفانه این مشکل وجود دارد؛ از ماه قبل، پرداخت حقوق بازنشستگان براساس حروف الفبا، یکی دو روز عقب می‌افتد.

به گفته وی، این مشکل احتمالا برآمده از کمبود نقدینگی در تامین اجتماعی و عدم پرداخت بدهی‌های دولت است.

دهقان‌کیا اضافه کرد: اگر دولت بدهی‌های خود را نپردازد، سال آینده با بحران جدی مواجه خواهیم شد؛ این تاخیر در پرداخت حقوق، نشانه‌های همان بحران است که از هم‌اکنون ظاهر شده؛ اعضای کمیسیون تلفیق بودجه نیز باید بدهی جاری دولت را در ردیف‌های لایحه بودجه سال آینده ببینند؛ اگر برای پرداخت بدهی دولت، اعتبار کافی در نظر نگیرند، سال بعد پرداخت حقوق بازنشستگان با تاخیر بیشتر مواجه خواهد شد.

او تاکید کرد: همین امروز سازمان ماهی هفت تا هشت میلیارد تومان کسری بودجه دارد؛ اموال می‌فروشد، اوراق می‌فروشد تا اعتبار ریالی تعهدات را تامین کند؛ سال بعد چه می‌خواهد بکند؟

در همین رابطه بخوانید: میزان افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان برای ۱۴۰۲ قطعی شد

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها