۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۴
عیدی کارمندانی چند کیلو گوشت و برنج می‌شود؟ + جدول

عیدی کارمندان دولت و بازنشستگان امسال با افزایشی در حدود دویست هزار تومان برابر با یک میلیون و هشتصد هزار تومان تعیین شد.

خبرآنلاین: میزان افزایش عیدی، در شرایطی که نرخ تورم در ایران بیش از ۴۴ درصد است و قیمت‌ها تغییرات روزانه دارد، سبب شده است بسیاری از کارشناسان این میزان عیدی را ناکافی بدانند.

در روزهای اخیر افزایش شدید قیمت مواد خوراکی نیز سبب شده فشار به سبد هزینه‌ای خانوار بیش از پیش افزایش یابد. در روزهای اخیر رشد شدید قیمت گوشت در بازار نیز واکنش بسیاری از کاربران را نیز در برداشته است.

قیمت برنج درجه یک ایرانی در حال حاضر در بازار نزدیک به ۱۳۰ هزار تومان اعلام شده است . به این ترتیب میزان عیدی در نظر گرفته شده برای کارمندان دولت چیزی در حدود ۱۳کیلو برنج است.

در عین حال با رسیدن قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی به ۳۵۰ هزار تومان و حتی بیشتر، میزان عیدی در نظر گرفته شده برای کارمندان در محدوده ۵ کیلو گوشت خواهد بود .

جدول زیر نشان می‌دهد تورم چگونه قدرت خرید خانوار ایرانی را نشانه رفته است چرا که در پانزده سال گذشته مبلغ عیدی قدرت خرید خود را از دست داده است. در برخی سال‌ها میزان عیدی حتی قدرت خرید صد کیلو برنج را دارا بوده است اما در حال حاضر این رقم به ۱۳ کیلو محدود شده است.

عیدی کارمندانی چند کیلو گوشت و برنج می‌شود؟ + جدول

بر اساس این گزارش میزان عیدی در برخی سال‌ها قدرت خرید ۲۵ کیلو گوشت گوسفندی را دارا بوده است اما در حال حاضر این رقم به خرید ۵ کیلو گوشت کفاف می‌دهد.

جدول‌های زیر دربردارنده قیمت برنج درجه یک و گوشت گوسفندی در پانزده سال اخیر در کنار میزان عیدی است.

این جدول دربردارنده قیمت برنج درجه یک، میزان عیدی و همچنین امکان خرید برنج با میزان عیدی است . قیمت‌ها از گزارش های دوره ای بانک مرکزی و وزارت صمت استخراج شده است.

عیدی کارمندانی چند کیلو گوشت و برنج می‌شود؟ + جدول

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha