۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۳
پیش ‌بینی وزیر خارجه اسراییل از آینده تحریم‌های ایران

وزیر خارجه اسرائیل: براساس برآورد من، امریکا و اروپا دیگر نمی توانند بعد از این در کنار ایران بایستند زیرا ایران بسیار نزدیک به غنی سازی ۹۰ درصد اورانیوم است

عصرایران: وزیر خارجه اسرائیل گفت که پیش بینی می کند امریکا و اروپا در چند ماه آینده، مکانیسم ماشه را در قالب برجام فعال کنند و تحریم ها را علیه ایران بازگردانند.

او این زمان را قبل از نشست آینده مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سپتامبر آینده (شهریور) دانست.

براساس مکانیسم ماشه در برجام،‌هر یک از اعضای این توافق در صورت گزارش به شورای امنیت درباره نقض مواد برجام، تحریم های شورای امنیت علیه ایران در ارتباط با موضوع هسته ای باز می گردد.

ایلی کوهن در مصاحبه با رسانه "آی ۲۴نیوز" اسرائیل گفت: براساس برآورد من، امریکا و اروپا دیگر نمی توانند بعد از این در کنار ایران بایستند زیرا ایران بسیار نزدیک به غنی سازی ۹۰ درصد اورانیوم است. همچنین ایران به روسیه برای جنگ با اوکراین، اسلحه می دهد.

 کوهن ادامه داد: قبل از نشست آینده مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سپتامبر آینده (شهریور۱۴۰۲)، امریکا و کشورهای اروپایی مرتبط، تحریم های تعلیق شده علیه ایران را دوباره فعال خواهند کرد.

اشاره او به سه کشور بریتانیا، آلمان وفرانسه است که در کنار امریکا، چین و روسیه مذاکرات احیای برجام را با ایران اجرا کردند.

براساس پیش بینی وزیر خارجه اسرائیل، امریکا و اروپا تحریم های ضدایرانی که به دلیل برجام، متوقف و تعلیق شده بودند را دوباره علیه تهران فعال می کنند.

وزیر خارجه اسرائیل ادامه داد: وقتی با همتایان خودم در اروپا دیدار و صحبت می کنم همه به شکل اساسی بر موضوع جنگ روسیه و اوکراین، قیمت انرژی، تورم و تهدیدات از سوی ایران متمرکز هستند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha