استاد منوچهر اسماعیلی دوبلور بزرگ کشورمان درگذشت
۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۴

منوچهر اسماعیلی دوبلور پیشکسوت دار فانی را وداع گفت؛ از جمله آثار ماندگار او می‌توان به دوبله آنتونی کوئین در فیلم محمد رسول الله اشاره کرد.

منوچهر اسماعیلی دوبلور پیشکسوت در 83 سالگی درگذشت. این دوبلور شناخته شده کشورمان که از چندی پیش به دلیل بیماری در بیمارستان بستری شده بود، شب گذشته به دلیل ایست قلبی در منزل خود دار فانی را وداع گفت. 

اسماعیلی از جمله چهره‌های باسابقه در عرصه دوبله است که مدیریت دوبلاژ آثار مختلفی را برعهده داشته است. مدیریت ارشد دوبلاژ بیش از 200 فیلم سینمایی و تلویزیونی، سریال‌های تلویزیونی و برنامه‌های رادیویی و هم‌چنین ایفای نقش در پست دوبلور و گوینده در بیش از 1500 اثر از جمله مهم‌ترین بخش کارنامه کاری اوست. 

از جمله کارهای ماندگار منوچهر اسماعیلی می‌توان به دوبله در نقش حضرت حمزه در فیلم محمد رسول الله اشاره کرد. او در آن فیلم به جای  آنتونی کوئین صحبت کرده بود. وی هم‌چنین در سریال «هزار دستان» به جای چند شخصیت از جمله محمدعلی کشاورز و جمشید مشایخی صحبت کرده بود. 

اسماعیلی به صحبت کردن به جای چند شخصیت در یک فیلم با صداهای متنوع و تیپ‌گویی شهرت داشت و به همین دلیل لقب مرد هزار صدا را به او داده بودند. 

خبرگزاری تسنیم، ضمن تسلیت این ضایعه به جامعه هنری و خانواده منوچهر اسماعیلی، برای آنان آرزوی صبر دارد. 

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha