۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۸
ساعت کار کارمندان تغییر می‌کند؟

استاندار تهران با بیان اینکه اصل طرح شناورسازی ساعت کاری ادارات برای مدیریت ترافیک است، گفت: احتمال تمدید این طرح برای سال آینده وجود دارد.

ایرنا ؛ طرح شناورسازی ساعت کاری ادارات، این امکان را به کارمند می دهد که بین ساعت هفت تا ۹ صبح به محل کار برود و موجب شد حدود ۱۰ درصد ترافیک صبحگاهی تهران کاهشی باشد.

علیرضا فخاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: به منظور مدیریت ترافیک تهران تصمیم گرفته شد که طرح شناورسازی ساعت کاری ادارات امسال اجرایی شود.

وی افزود: در این چند ماه اخیر نتایج این طرح بصورت دقیق بررسی نشده اما طبق گفته کارشناسان حمل و نقل و ترافیک اجرای این طرح در کاهش ترافیک زمان اوج تردد مردم موثر بوده است.

استاندار تهران ادامه داد: بزودی با حضور کارشناسان و دستگاه های مربوطه این طرح بصورت دقیق بررسی خواهد شد و در صورت موثر بودن و نیاز به اجرای آن این طرح را نیز برای سال آینده تمدید می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات اصلی شهر تهران به موضوع آلودگی هوا و ترافیک اختصاص دارد که این مشکلات در کوتاه مدت قابل انجام نیست.

به گفته استاندار تهران، باید برنامه ها بصورت کوتاه و بلندمدت اجرایی شود و تهران بشدت به نوسازی و تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی نیاز دارد.

 براساس اعلام استانداری تهران طرح شناورسازی ۲ ساعته فعالیت ادارات شهر تهران اجرا شد و به منظور کاهش پیک ترافیکی مهر، مقرر شد شروع کار ادارات و سازمان‌های شهر تهران از ساعت هفت تا ۹ صبح به صورت شناور در نظر گرفته شود.

مطابق این مصوبه تغییری در میزان حضور کارمندان در طول روز مطابق ضوابط و مقررات در محل کار ایجاد نخواهد شد و متناسب با ساعت ورود کارمندان به صورت شناور در محل کار، ساعت پایان کار در همان روز به صورت شناور تعیین می شود. ساعت شروع خدمات رسانی بانک ها نیز ساعت هفت صبح و زمان حضور کارمندان در بانک هم ساعت ۶:۳۰ اعلام شد.

همه ساله با بازگشایی مراکز آموزشی حجم ترافیک پایتخت در مهرماه افزایش قابل توجهی داشته و با توجه به فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس و مترو ضروری است که در این خصوص مدیریتی در زمان رفت و آمد کارکنان دولت و دانش پژوهان انجام شود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۷
  کجا خوش قولی کرده به جزه دروغ
 • IR ۱۶:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۷
  به نظر من شرکتها وتولید کنندگان که کار افرین هستن واز تولیدات با کفیفیت وکمیت بالا برخوردارن و نیروی کار زیادی استفاده میکنن برای به گردش انداختن اقتصاد کشور میبایست مالیات اخذ نشود ویا حداقل ۷۰درصد از مالیلت ماف باشند . این مربوط به تولید کنندگانی است که از بودجه دولتی استفاده نمیکنن
 • گلناز موسوی IR ۲۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۷
  متاسفانه در بسیاری از سازمانها اجرا نمیشود مصوبه ای که قدرت اجرایی ندارد وبا نظر ریس و مدیر و وزیر و..... تغییر می کند ؟؟؟ جای سوال دارد قطعا اگر در کلیه دستگاه های دولتی عملی شود درصد کاهش به صورت چشمکیر افزایش می یابد
 • IR ۰۴:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  سلام چطور ۱۱تا۱ساعت کاری بکند توی تهران تا اقای زکانی از ترافیک خسته نش حیف