۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۲
رهبری تیم، ربطی به عنوان شغلی ندارد

فردای اقتصاد: برای اینکه یک رهبر تیم باشید نیازی نیست که رئیس باشید. نشریه هاروارد بیزنس ری‌ویو، سه اقدام را پیشنهاد کرده است که می‌توانید برای تقویت مهارت‌های رهبری خود در حال حاضر و تبدیل شدن به یک عضو بسیار محترم و تاثیرگذار تیم انجام دهید:

نقاط قوت موجود خود را بپذیرید. با پرسیدن این پرسش از خود شروع کنید: کدام وظایف در محل کار برای شما احساس پرانرژی‌تر و طبیعی‌تر بودن به ارمغان می‌آورد؟ در کدام پروژه‌ها عالی هستید و از آن لذت می‌برید؟ چه دیدگاه منحصر به فردی را به تیم اریه می‌کنید؟ نقاط قوت، هویت و علایق شما چیزی است که شما را متمایز می‌کند. هرچه بیشتر خودتان را بشناسید، بیشتر می‌توانید اعتماد به نفس یک رهبر تیم، را داشته باشید.

زمانی را به توسعه روزانه خود اختصاص دهید. بهبود مهارت‌های فردی به شما کمک می‌کند تأثیر و نفوذ خود را گسترش دهید. برای مثال، ممکن است سازمان شما برای رهبرانی ارزش قائل باشد که می‌توانند با داده‌ها و بینش‌های سخت، از ایده‌های خود پشتیبانی کنند، یا کسانی که همدلی، کنجکاوی و شفقت نشان می‌دهند. هر چه هست، به آن توجه داشته باشید و توسعه آن مهارت‌ها و پیش‌بینی رشد را به صورت روزانه در اولویت قرار دهید.

با افراد ارتباط برقرار کنید، چه افراد درون گرا و چه افراد برون گرا (یا جایی در این بین). می‌توانید انواع روابط معناداری را شکل دهید که برای ایجاد نفوذ در تیم شما کلیدی هستند. متعهد شوید که در تعاملات خود با همکاران‌تان آسیب‌پذیر، قابل اعتماد و همدل باشید.

منبع: HBR

نویسنده: مت میبری

مترجم: شادی آذری حمیدیان

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار