۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵
بمب استقلال به بن‌بست خورد!

انتظار می‌رفت تا پایان فرصت نقل و انتقالات فوتبال ایران (ساعت ۲۴ روز یکشنبه) چند جابه‌جایی مهم صورت بگیرد ولی این اتفاق رخ نداد.

همشهری آنلاین: یکی از بازیکنانی که در یک هفته اخیر در صدر اخبار قرار داشت، ارسلان مطهری مهاجم استقلال بود، بازیکنی که بعد از تمدید قرارداد با آبی‌ها تصور نمی‌کرد که خیلی زود در فهرست مازاد ریکاردو ساپینتو قرار بگیرد اما ترافیک در خط حمله و اضافه شدن نفراتی مثل مهدی قائدی و محمد محبی، ارسلان را به‌سمت درهای خروجی باشگاه پیش برد. آبی‌ها برای اینکه قادر به ثبت‌نام کاوه رضایی در فهرست خود باشند، نیازمند خروج یک نام دیگر بودند ولی مطهری و مدیران استقلال در مذاکرات مستقیم به توافق نرسیدند و حالا هیچ جای خالی برای کاوه رضایی وجود ندارد.

مهم‌ترین موضوعی که باعث شد ارسلان با استقلال در مورد فسخ قرارداد به توافق نرسد، مسائل مالی بود. گفته می‌شود که مدیران باشگاه از این بازیکن خواسته‌اند برای فسخ قرارداد طلب‌هایش را ببخشد و البته پولی را هم بابت گرفتن رضایت‌نامه به باشگاه استقلال بدهد که این موضوع با مخالفت مطهری روبه‌رو شده است. جالب اینجاست که مطهری هم روز یکشنبه به محل تمرین استقلال رفت تا از سرپرست تیم نامه عدم‌نیاز سرمربی را بگیرد و قراردادش را فسخ کند ولی این نامه به او داده نشد، موضوعی که ناراحتی مطهری را به همراه داشت.

تصمیم مطهری به ماندن

روز گذشته اما برخی رسانه‌ها به این موضوع اشاره کردند که استقلال قرارداد مطهری را به‌صورت یک‌طرفه فسخ کرده ولی برخی هم خبر دادند که استقلال به هیچ عنوان نمی‌تواند چنین اقدامی انجام دهد. ظاهرا قرار است کمیته تعیین وضعیت این پرونده را بررسی کند. در این بین مطهری ساعت ۱۵ روز گذشته با منتشر کردن یک استوری نوشت: «درود به همه هواداران عزیز استقلال؛ دوست ندارم عنوان کنم در این چند روز چه اتفاقاتی افتاده و چه رفتارهایی با من شده است. بنابراین ضمن احترام و عشقی که همیشه به شما می‌ورزم، از امروز (دیروز) در تمرین تیم محبوبم حاضر می‌شوم.»

این تصمیم مطهری نشان می‌دهد که طرفین در اوج اختلاف با یکدیگر قرار دارند.

این در حالی است که روز گذشته خبرگزاری تسنیم هم خبر داد باشگاه استقلال در نامه‌ای به سازمان لیگ ضمن ارائه لیست بزرگسالانش، نام مطهری را از لیست خارج کرده است. البته باشگاه استقلال موظف است طبق قراردادی که با مطهری بسته بود، حق و حقوق این بازیکن را به‌طور کامل بپردازد ولی نیمکت‌نشینی یا سکونشینی قطعا مطهری را از لحاظ فوتبالی با ضرر مواجه خواهد کرد.

دیروز اما سایت طرفداری هم نوشت: مطابق یکی از بندهای فیفا، مطهری می‌تواند با گذشت ۲ ماه از سکونشینی با استفاده از بند حمایتی فیفا، تمام مطالباتش را از استقلال بگیرد و قراردادش را یک‌طرفه فسخ کند. البته این را هم باید درنظر گرفت که اگر او در فهرست ۱۸ نفره استقلال باشد و بازی هم نکند، نمی‌تواند به سادگی از استقلال جدا شود. به‌نظر می‌رسد داستان مطهری و استقلال همچنان موضوعی پیچیده است و مشخص نیست او در استقلال چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد.

شرایط پیچیده کاوه رضایی

کاوه رضایی هم به‌دنبال این موضوع بود که فرصت اقامت در کشور بلژیک را از دست ندهد و به همین دلیل قصد داشت تحت قرارداد یک باشگاه بلژیکی باشد و با قراردادی قرضی راهی استقلال شود ولی تلاش‌های رضایی برای برطرف شدن موانع موجود بی‌نتیجه بود. البته رضایی به‌عنوان بازیکن آزاد مشکلی برای پیوستن به استقلال حتی پس از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات ندارد اما ۲ مشکل بزرگ سد راه آبی‌پوش‌شدن کاوه شده است.

مشکل اول اینکه درصورتی‌که رضایی تحت قرارداد هیچ باشگاه بلژیکی نباشد و به‌صورت قرضی با استقلال قرارداد امضا نکند، نمی‌تواند کارهای اقامت خود را انجام دهد و مشکل دوم اینکه با عدم‌فسخ قرارداد ارسلان، آبی‌ها هیچ جای خالی دیگری برای ثبت‌نام رضایی ندارند.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها