۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۷
ورود فولاد مبارکه به  عرصه نوآوری

فولاد مبارکه با یک نگاه واقع‌نگرانه وارد عرصه نوآوری شده است که در این زمینه همکاری‌های خوبی با دانشگاه‌ها در حال پیگیری است.

به گزارش فردای اقتصاد، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور در جشنواره و نمایشگاه ملی گفت: امروز در صنعت فولاد یک ماده خام تبدیل به محصولاتی با ارزش بالا می شود که در این راستا اقتصاد دانش‌بنیان با فکر و ایده نتایج خوبی را به ارمغان می آورد.

وی افزود : در بسیاری از معادن، نیروی انسانی غیر متخصص به کار گرفته می‌شود که به عبارتی سود آن منفی است زیراکه ثروت کشور در حال فروش است. اما بالعکس در شرکت هایی که محصولاتی پر ارزش از نظر اقتصادی نظیر محصولات پزشکی تولید می‌شود، نقطه ارزش تبدیل علم به نوآوری است که با تجهیزات روز این کار انجام می‌شود.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور تصریح کرد: شرکت‌های بزرگ و موفق نظیر فولاد مبارکه برای پیشتازی در بازار رقابت به سرمایه‌گذاری خطرپذیر می‌پردازند که در این زمینه فعالیت های توسعه ای خوبی را انجام داده است تا در نهایت ثمرات خوبی را برای کشور به ارمغان آورد.

وی ادامه داد: معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری متعهد است که با بیش از ۱۰۰ ابزار ارزشمند خود از زنجیره ارزش حمایت کند. به همین خاطر از فولاد مبارکه درخواست داریم که سرمایه‌گذاری‌های خود را در این زمینه افزایش دهد چرا که این سرمایه‌گذاری‌ها باعث افزایش امیدواری در جامعه می‌شود.

دهقانی فیروزآبادی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری خطرپذیر باید در دانش‌بنیان‌ها به معنای واقعی خطرپذیر باشد و از سوی دیگر شرکت‌های دانش‌بنیان نیز باید تلاش کنند تا با عرضه فناوری که با استفاده از مغز مولد نیروی دانشی انجام می‌شود به صنایع کمک کنند.

وی افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان به خاطر ارزش‌آفرینی با سرمایه‌گذاری داخلی توسعه‌های مورد نیاز خود را انجام می‌دهند به همین خاطر سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای شرکت‌های ضعیف‌تر و همکاری‌های با شرکت‌های قوی‌تر برای بالندگی بیشتر ایران در دستور کار زیست‌بوم فناوری قرار بگیرد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار