افزایش حقوق 38 درصدی و دریافت ما به التفاوت شامل حال کدام بازنشستگان می شود؟
۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۲

یک کارشناس حوزه کار با بیان اینکه افزایش ۳۸ درصدی حقوق شامل حال تمام بازنشستگان تامین اجتماعی می‌شود، گفت: از شهریور ماه مصوبه افزایش ۳۸ درصدی برای همه بازنشستگان سایر سطوح لازم الاجرا است و مابه التفاوت آن از اول فروردین ماه واریز خواهد شد.

به گزارش ایسنا، حمید حاج اسماعیلی کارشناس حوزه کار درباره تاخیر در ابلاغ مصوبه حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی کارگران و احتمال اصلاح یا تایید آن اظهار کرد: مبلغ حق مسکن کارگران رقم بالایی نبود و از ابتدا هم دولت روی آن حساسیت نداشت، اما اعتقاد من این است که ۱۰۰ هزار تومانی که کاهش داده و ۵۵۰ هزار تومان شد، در رد مصوبه شورای عالی کار نبود بلکه این کاهش از این باب صورت گرفت که توجیهی بر تغییر مصوبه افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی از سوی دولت باشد.

 وی ادامه داد: معتقدم بعد از اینکه مجلس مراتب قانونی را به لحاظ مغایرت مصوبات دولت با مصوبه حق مسکن شورای عالی کار اعلام کرد، بحث تغییر حق مسکن کارگران یا تنزل آن به ۵۵۰ هزار تومان خود به خود منتفی شده است و همچنان که دولت عین مصوبه افزایش مستمری‌ها را پذیرفت و اعلام کرد، در خصوص حق مسکن کارگران نیز همان مبلغ ۶۵۰ هزار تومان باید رعایت شود منتها به دلیل مشغله‌ها و گرفتاری‌های دولت دبیرخانه هیات دولت باید این موضوع را پیگیری کند.

این کارشناس حوزه کار تاکید کرد: در بحث مصوبه حق مسکن، باید ابلاغ رسمی از سوی دولت صورت گیرد تا فرایند قانونی آن طی شود و مصوبه مجددا به وزارت کار برگردد و از طریق وزارتخانه به کارفرمایان ابلاغ شود تا بتوانند آن را اجرا کنند.

حاج اسماعیلی گفت: جلسات دولت دوبار در هفته تشکیل می‌شود و این هفته فرصت خوبی است که دولت مصوبه حق مسکن را به طور رسمی ابلاغ کند تا در شهریور ماه که قرار است افزایش مستمری بازنشستگان اتفاق بیفتد، کارگران هم بتوانند حق مسکن را به طور کامل دریافت کنند.

وی درعین حال به مصوبه افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان اشاره کرد و گفت: افزایش ۳۸ درصدی حقوق شامل حال همه بازنشستگان سایر سطوح تامین اجتماعی می‌شود که باید به اضافه مبلغ ۵۱۵ هزار تومان به آن‌ها پرداخت شود و سازمان تامین اجتماعی احکام آن را بر اساس این مبلغ از اول سال صادر کند.

این کارشناس حوزه کار تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی قبلا افزایش ۱۰ درصدی حقوق به اضافه مبلغ ۶۵۰ هزار تومان را مطابق آنچه دولت ابلاغ کرده بود اجرا کرد، ولی اکنون با توجه به اعلام دکتر زاهدی وفا ـ سرپرست وزارت کار ـ افزایش ۳۸ درصدی به اضافه ۵۱۵ هزار تومان از شهریور ماه برای تمام بازنشستگان سایر سطوح تامین اجتماعی لحاظ خواهد شد.

حاج اسماعیلی گفت: بازنشستگان سایر سطوح کسانی هستند که بیشتر از حداقل مستمری دریافت می‌کنند و حدود ۸۰۰ هزار تا ۸۵۰ هزار نفر هستند که تحت عنوان سایر سطوح مزدی افزایش ۳۸ درصدی به اضافه ۵۱۵ هزار تومان شامل حال آن‌ها می‌شود و بازنشستگان حداقل بگیر هم کسانی هستند که حداقل مستمری را دریافت می‌کنند که در خصوص آن‌ها قبلا مصوبه افزایش ۵۷ درصدی شورای عالی کار اجرا شده است.

وی در خصوص آن دسته از بازنشستگانی که حقوق و مستمری خود را بر اساس افزایش ۱۰ درصد به اضافه ۶۵۰ هزار تومان دریافت کردند نیز، گفت: این دسته از بازنشستگان مابه‌التفاوت افزایش ۳۸ درصدی به اضافه ۵۱۵ هزار تومان را برای ماه‌های قبل و از اول فروردین دریافت خواهند کرد و از اول شهریور ماه هم احکام حقوق آن‌ها بر اساس ۳۸ درصد به اضافه ۵۱۵ هزار تومان صادر خواهد شد.

برچسب‌ها

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهدی IR ۱۵:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۱
  حقوق باید بصورت پلکانی اضافه تاعدالت رعایت شود چون دولت یک لشکر حقوق بگیر دارد که کار شاقی انجام نمی دهند ولی خوب تورم گرانی واقعیت داره..
  • IR ۱۷:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۱
   از کجا به این نتیجه رسیدی بعد مثلا بازاری ها یا فست فود ها چه کار مهمی انجام میدن
 • حسن IR ۲۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۱
  نمی شود یک استاد دانشگاه با یک نفر عادی حقوق یکسان داشته باشد ونیز بازنشستگان حال اکثریت رزمندگان جنگند
 • علی IR ۰۷:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۲
  ای کاش یه فکری هم به حال کارمندان حداقل بگیر که فقط 10 درصد به حقوق آنها اضافه شد می کردند.آیا با 10 درصد ما کارمندان تورم کنترل شد این حرفهای غیر کارشناسی را دیگر نباید بهانه ای برای اثبات حرفهای عده ای کارشناس قبول کرد. حق ما و خانواده هایمان ضایع می شود