پشت پرده خنثی شدن ناگهانی بمب نقل و انتقالات پرسپولیس مشخص شد
۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

در حالی که کار پیوستن دیاباته به پرسپولیس تمام شده بود، ناگهان این بازیکن به پرسپولیسی‌ها جواب منفی داد.

 دیدار مقابل ذوب آهن و فولاد در دو بازی ابتدایی لیگ  نشان داد،پرسپولیس با وجود جذب لوکادیا، همچنان نیاز به یک مهاجم دارد. مهاجمی‌که روی هوا خوب باشد و بتواند در مواقعی که کار گره می‌خورد، به پرسپولیس کمک کند.

تقریبا از ابتدای نقل و انتقالات شیخ دیاباته مهاجم سابق استقلال که بازی‌های بسیار خوبی با پیراهن این تیم انجام داد و آقای گل لیگ برتر هم شد، به پرسپولیس معرفی شد.

دیاباته که فصل قبل در تیم الغرافه قطر بازی می‌کرد، هم اکنون بازیکن آزاد است و مشکلی برای پرسپولیسی شدن ندارد. با این حال گل محمدی به چند دلیل از جمله مصدومیت‌های فراوان‌، آماده نبودن و دوندگی پایین‌، قبل از خرید لوکادیا، برای جذب دیاباته اکی نداده بود.

مدیران پرسپولیس به دلیل قیمت مناسب و اینکه دیاباته بازیکن آزاد است، او را گزینه مناسبی برای پرسپولیس می‌دانستند. حالا و بعد از پرسپولیسی شدن لوکادیا، دوباره طی روزهای گذشته نام شیخ دیاباته برای حضور در پرسپولیس مطرح شد ولی این بار سرمربی پرسپولیس نظرش را تغییر داد و به مدیران پرسپولیس اعلام کرد موافق جذب دیاباته است.

مدیران پرسپولیس هم طی روزهای گذشته مذاکرات بسیار خوبی با شیخ و ایجنتش انجام دادند و حتی به توافق هم رسیدند. با این حال در آخرین لحظه دیاباته به مدیران پرسپولیس اعلام کرد نمی‌تواند به ایران بیاید.

باشگاه پرسپولیس بعد با مبلغ ۳۷۵ هزار دلار برای یک فصل با شیخ دیاباته به توافق رسید و قرار بود در صورت رضایت طرفین و البته آمادگی دیاباته این قرارداد برای یک فصل دیگر تمدید شود.

دیاباته هم یکشنبه تست‌های پزشکی خود را در قطر پشت سر گذاشت و مشکلی از بابت مصدومیت نبود. مهاجم سابق استقلال مدارک تایید تست پزشکی‌، برگه فسخ قرارداد با الغرافه‌، پاسپورت و سایر مدارک لازم را برای باشگاه پرسپولیس ایمیل کرد و سپس مدیران پرسپولیس برای این بازیکن بلیط سفر به تهران را تهیه کردند و قرار بود شیخ در همین هفته به تهران بیاید و باشگاه پرسپولیس از او رونمایی کند.

در اتفاقی عجیب اما دیاباته فقط به فاصله دو ساعت از ارسال مدارک، با یکی از مدیران باشگاه پرسپولیس تماس می‌گیرد و می‌گوید به دلیل مشکلات خانوادگی نمی‌تواند به ایران بیاید و با پرسپولیس قرارداد ببندد.

این درحالیست که دیاباته به همراه خانواده خود یکسال در تهران زندگی کرده بود و با شرایط زندگی در ایران کاملا آشنایی داشت. شنیده‌ها حاکی از آن است که در همین مدت کوتاه و بعد از تماس‌هایی که از ایران با دیاباته می‌گیرند، او برای عقد قرارداد با پرسپولیس دچار تردید می‌شود و در نهایت بعد از مشورت با همسرش‌، قید حضور در پرسپولیس را می‌زند.

حال اینکه این تماس‌ها از سوی چه کسی بود، برما پوشیده است. عده ای می‌گویند پای پیشنهاد بهتری به لحاظ مالی در میان است و بعضی‌ها هم معتقدند، هجوم هواداران استقلال به صفحه دیاباته و درخواست آن‌ها برای نیامدن این بازیکن  به پرسپولیس  در تصمیم شیخ تاثیرگذار بود.

گفتنی است یکی از مدیران باشگاه پرسپولیس خبر منتفی شدن حضور دیاباته در این تیم را تایید کرد.  

منبع: خبرورزشی

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha