۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۵
سازوکار تبلیغات کاندیداهای انتخاب اتاق‌های بازرگانی

انتخابات دهمین دوره هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران و سایر استان‌ها روز شنبه ۲۰ اسفند ماه برگزار می‌شود و سازوکار تبلیغات کاندیداها نیز مشخص شده است.

فردای اقتصاد: انجمن نظارت بر انتخابات دهمین دوره هیات نمایندگان اتاق‌های بازرگانی کشور با انتشار اطلاعیه‌هایی با تاکید بر انجام تبلیغات در زمان مقرر (۸ صبح ۱۲ اسفند تا ۸ صبح ۱۹ اسفند) هرگونه استفاده از امکانات اتاق‌های بازرگانی برای تبلیغات را تخلف و موجب مسئولیت دانست.

انجمن نظارت بر انتخابات دور دهم هیات نمایندگان اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور در دو اطلاعیه یادآور شد که تبلیغات نامزدها و گروه‌ها باید در زمان مقرر شده در برنامه زمان‌بندی انتخابات صورت گیرد و تبلیغات زودهنگام یا انجام هرگونه فعل تبلیغاتی در فاصله ۲۴ ساعت قبل از آغاز رأی‌گیری ممنوع و موجب مسئولیت برای مرتکبان آن است.

این انجمن همچنین تاکید کرده است که استفاده از امکانات اتاق‌های بازرگانی نیز برای تبلیغ نامزدها اکیداً ممنوع است. سه بند مورد تاکید انجمن نظارت در مورد انتخابات که حتی ممکن است منجر به ابطال آرای یک نامزد بشود به این شرح است:

۱-هرگونه استفاده از امکانات اتاق‌ها برای تبلیغ نامزدها اکیداً ممنوع و موجب مسئولیت خواهد بود.

۲-هرگونه تبلیغ قبل از آغاز تبلیغات تحت هرعنوان ممنوع و موجب مسئولیت برای مرتکب آن و عندالاقتضا ابطال رأی نامزد مربوطه خواهد شد.

۳-پایان تبلیغات انتخابات ساعت ۸ صبح روز ۱۹ اسفند ماه ۱۴۰۱ است. به عبارت دیگر ۲۴ ساعت قبل از زمان برگزاری انتخابات هر نوع تبلیغات انتخابات ممنوع است.

انتخابات دهمین دوره هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران و سایر استان‌ها روز شنبه ۲۰ اسفند ماه برگزار می‌شود و بازه زمانی مجاز برای انجام تبلیغات نامزدها و گروه‌ها از ساعت ۸ صبح روز جمعه ۱۲ اسفند تا ۸ صبح روز جمعه ۱۹ اسفند ماه ۱۴۰۱ تعیین شده است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار