اتمام حجت صندوق توسعه با بدهکاران ارزی
۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی با اعلام وصول ۳ میلیارد دلار از معوقات صندوق گفت: صندوق توسعه ملی یک صندوق ارزی است و وقتی وامی از این صندوق گرفته می‌شود حتما باید به صورت ارزی بازپرداخت شود. 

مهدی غضنفری، رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی درباره آخرین وضعیت مسدود شدن حساب ارزی چند بانک به دلیل بدهی به صندوق توسعه ملی اظهار کرد: بعد از آنکه صندوق توسعه ملی با کمک بانک مرکزی، حساب ارزی چند بانک و بنگاه‌های بدهکار را مسدود کرد، مذاکرات شروع و جلسات زیادی با هیأت عامل بانک‌ها و بدهکاران صندوق برگزار شد که سرانجام به توافق رسیدیم و دستور توقف حساب‌های ارزی لغو شد.  

وی افزود: پس از لغو مسدودی حساب‌ها، مهلت سه تا شش ماهه به بدهکاران صندوق توسعه ملی داده شد تا به پرداخت اقساط اقدام کنند. البته، اگر پس از اتمام این مهلت باز هم از پرداخت اقساط امتناع شود، مجددا دستور مسدودسازی حساب‌ها داده می‌شود. 

افزایش ۴ برابری وصول مطالبات صندوق 

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی با بیان اینکه وصول مطالبات صندوق نسبت به سال گذشته ۳ تا ۴ برابر بیشتر شده است، گفت: صندوق توسعه ملی یک صندوق ارزی است و وقتی وامی از این صندوق گرفته می‌شود حتما باید به صورت ارزی بازپرداخت شود. 

غضنفری افزود: بیشترین تسهیلات پرداختی صندوق توسعه ملی به حوزه کسب‌وکار نفت و پتروشیمی است که توافق خوبی برای بازپرداخت انجام شده و حدود ۴ میلیارد دلار در این حوزه‌ها معوقه داشتیم که با توافقات صورت گرفته نزدیک ۳ میلیارد دلار از این معوقات به تدریج وصول خواهد شد. 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha