۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۲
مالیات لوکس‌نشین‌ها تصویب شد

نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ از تعیین تکلیف مالیات بر خانه‌های لوکس در جلسه این کمیسیون خبر داد و گفت: کمیسیون مصوب کرد که خانه‌های لوکس با قیمت بالای ۲۰ میلیارد تومان مشمول مالیات دو در هزار شوند.

ایرنا: سید محسن دهنوی سه شنبه شب با اشاره به اصلاح بند (ذ) تبصره شش لایحه بودجه در جریان جلسه امشب کمیسیون تلفیق گفت: کمیسیون در این بند مصوب کرد که خانه‌های لوکس با قیمت بالای ۲۰ میلیارد تومان مشمول مالیات دو در هزار شوند.

نایب رئیس اول کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ گفت: این مصوبه مربوط به همه واحدهای مسکونی نیست‌ و مربوط به خانه‌های لوکسی است که قیمت آنها بالای ۲۰ میلیارد تومان است لذا این خانه‌های لوکس مازاد بر ۲۰ میلیارد تومان ارزش، مشمول مالیات می‌شوند.

براساس پیشنهاد فوق بند(ذ) تبصره ۶ به شرح زیر اصلاح شد؛ «خانه های لوکس و زمین های فاقد اعیانی دارای کاربری مسکونی اداری و تجاری و باغ ویلاهای مجاز با احتساب(عرصه و اعیان) که ارزش روز آنها بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال باشد؛ مازاد بر این مبلغ مشمول مالیات به میزان دو در هزار می شوند. آیین نامه اجرایی این بند ظرف دو ماه پس از تصویب این قانون توسط تهیه خواهد شد.»

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها