۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۱
مسمومیت دانش آموزان ۷ مدرسه در اردبیل + جزئیات

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در ارتباط با مسمومیت دانش‌آموزان ۷ مدرسه دخترانه اردبیل گفت: نخستین تماس تلفنی با اورژانس ۱۱۵ از مدرسه در ساعت ۱۰:۰۱ دقیقه بود ‌که گزارش مسمومیت ۷ مدرسه دخترانه اعلام شد.

تسنیم: علی محمدیان اردی در ارتباط با مسمومیت دانش‌آموزان ۷ مدرسه دخترانه اردبیل اظهار کرد: نخستین تماس تلفنی با اورژانس ۱۱۵ از مدرسه در ساعت ۱۰: ۰۱ دقیقه بود ‌که گزارش مسمومیت ۷ مدرسه دخترانه اعلام شد.

وی ضمن اشاره به جزییات موضوع نیز گفت: در این مدارس متأسفانه دانش‌آموزان بوی گاز یا مشابه آن را احساس کرده و با علایم مشکوک تنفسی به متولیان آموزشی شکایت خود را ارائه کرده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل خاطرنشان کرد: سریعاً با ورود دانشگاه علوم پزشکی و نیز با به‌کارگیری همه امکانات اورژانسی و شهرستان‌های اطراف و با به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌ها اعم از یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۲۰ دستگاه آموزشی و ۳ دستگاه موتورولانس در عرض ۲ ساعت ۱۰۸ دانش‌آموز به مراکز درمانی مراجعه کردند و ۵۰ درصد دانش‌آموزان نیز در بیمارستان امام تحت معالجه قرار گرفته‌اند و دانش‌آموزان یک مدرسه هم در حال انتقال به بیمارستان هستند.

محمدیان‌اردی اظهار کرد: وضعیت عمومی این دانش‌آموزان مساعد است و بررسی وضعیت دانش‌آموزان نیز در حال انجام است که وضعیت تنفسی رو به بهبود است.

اولیای دانش‌آموزان خونسردی خود را حفظ کنند

علی محبوبی‌پور مدیرکل امور امنیتی و انتظامی استانداری اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهارکرد: در طول چندین روز گذشته توطئه‌هایی توسط معاندان نظام در کشور ما در حال وقوع است که به ویژه دانش‌آموزان ما را درگیر کرده‌اند. این توطئه در چندین استان و امروز در تهران، اردبیل و چندین مدرسه رخ داده که ناشی از بوی گاز بوده است.

مدیرکل امور امنیتی و انتظامی استانداری اردبیل ضمن اشاره به جزییات موضوع نیز خاطرنشان کرد: طبق گزارش اعلام شده امروز در ۷ مدرسه دخترانه اردبیل نارسایی تنفسی دانش‌آموزان اعلام شده که تا این ساعت ۱۰۸ نفر در بیمارستان‌های استان بستری و تحت مداوا قرار گرفتند.

وی بیان کرد: انتظار ما این است تا اولیای دانش‌آموزان خونسردی خود را حفظ کنند و تقاضای ما این است که همکاری لازم را تا زمان اتمام بررسی برای کشف موضوع داشته باشند.

در همین رابطه بخوانید:

روایت عجیب دانش آموزان از مسمومیت در مدارس دخترانه

آمار دختران مسموم از هزار نفر فراتر رفت

مسمومیت‌ دختران به دانشگاه هم رسید

بازداشت ۳ نفر در ارتباط با موضوع مسمومیت مدارس دخترانه

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha