۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۸
پخش نماز ماه رمضان در رسانه‌های عربستان ممنوع شد+ جزییات

عربستان سعودی اعلام کرد که برپایی سفره‌های افطاری در مساجد در ماه مبارک رمضان مجاز است اما فیلم برداری و پخش نمازها در این ماه مبارک ممنوع است.

شفقنا به نقل از خبرگزاری آناتولی: این موضوع در بیانیه وزارت امور اسلامی عربستان سعودی در توییتر و اظهارات عبدالله العنزی سخنگوی این وزارتخانه در گفت‌وگو با تلویزیون دولتی عربستان مطرح شده است.

براساس این بیانیه، عبداللطیف آل الشیخ وزیر امور اسلامی عربستان سعودی بخشنامه‌ای ده بندی در آستانه ماه مبارک رمضان صادر کرده و در آن ۱۰ دستورالعمل را برای ماه رمضان اعلام کرده است.

از جمله موارد ذکر شده در این دستورالعمل عبارتند از: «عدم غیبت امامان جماعت و موذنان جز در مواقع ضروری»، «رعایت زمان اذان براساس تقویم کشور»، «رعایت حال مردم در نماز تراویح و طولانی نکردن دعای آن» و «پایان نماز تهجد در ده روز آخر ماه رمضان تا قبل از اذان صبح به مدتی کافی که باعث اذیت نماگزاران نشود».

در این دستورالعمل همچنین فیلم برداری از امام جماعت و نمازگزاران در هنگام برپایی نماز و پخش مستقیم آن در رسانه‌های مختلف ممنوع اعلام شده است.

در این بیانیه همچنین بر عدم جمع آوری کمک‌های مالی برای طرح‌های افطاری روزه داران و سایر موارد تاکیده شده و آمده است که افطار روزه داران باید در اماکن آماده شده برای آن در مساجد و تحت مسئولیت امام جماعت و موذن صورت گیرد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها