۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۱
فوری: صدور دستورالعمل مخصوص مسمومیت برای معلم‌ها

وزیر آموزش و پرورش، از تهیه دستورالعملی برای مدارس در مواجهه با مسمومیت ها خبر داد.

مهر: یوسف نوری، در حاشیه دهمین همایش و نمایشگاه ملی مدرسه ایرانی معماری ایرانی در جمع خبرنگاران، گفت: در چند روز گذشته بحث‌های متعدد و مختلفی در موضوع مسمومیت دانش آموزان مطرح شد اما واقعیت این است که رسانه‌های بیگانه این موضوع را از نظر اجتماعی و روانی تشدید می‌کنند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: دیروز با حضور سران این موضوع مطرح شد. برای قطعیت دلیل این موضوع دوستان ما به طور جدی در تلاش هستند و ما هم درخواست کردیم که نتیجه تحقیقات هرچه سریع‌تر مشخص شود تا بتوانیم فعالیت‌های آموزشی خود را به طور معمول ادامه دهیم خواهشی که از رسانه‌ها داریم خصوصاً با توجه به اینکه والدین به طور طبیعی نگران هستند؛ این است که این جو غیر عادی را که ایجاد شده است به کمک یکدیگر برطرف کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یک دستورالعمل ویژه معلمان برای این روزها در نظر گرفته شده است، گفت: این دستورالعمل کلی است. اول یکی اینکه معلمان اگر با چنین پدیده‌ای مواجه شدند بلافاصله محیط مزبور خالی شود. دوم اینکه اگر دانش آموزی دچار یک عارضه شد با پروتکل خاص به مراکز درمانی اعزام شوند. البته معمولاً اعزام به مراکز درمانی طولانی‌مدت نیست و افراد عمدتاً سرپایی مرخص می‌شوند و تنها دانش آموزانی که بیماری زمینه‌ای داشتند بستری شدند. خیلی نباید جو را شلوغ کنند تا دانش آموزان تحت تأثیر قرار بگیرند.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • IR ۱۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۴
    تو در حد باباي مدرسه هم نيستي