۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸
پلاک خودروی فروخته شده تا کی فعال است؟

برای بسیاری از افرادی که اقدام به فروش خودرو می‌کنند سؤال است که تا چه زمانی در سیستم برای آنها پلاک فعال نشان داده می‌شود.

رکنا: برای بسیاری از افرادی که اقدام به فروش خودرو می‌کنند، سؤال است که تا چه زمانی در سیستم برای آنها پلاک فعال نشان داده می‌شود چراکه برخی از این افراد تصمیم دارند تا در طرح‌های خرید خودرو شرکت کنند و برایشان مهم است که پلاک فعالی نداشته باشند.

سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور فراجا در این باره اظهار کرد: افرادی که برای فروش خودرو به مراکز تعویض پلاک مراجعه می‌کنند از همان لحظه پلاک برایشان غیرفعال می‌شود و لاشه پلاک به انبار می‌رود و تا یک سال نگهداری می‌شود.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا برخی موارد بعد از گذشت یک هفته از فروش خودرو هنوز پلاک به اسمشان فعال است، گفت: این افراد حتما به صورت وکالتی خودرو را فروخته‌اند، پلیس بارها اعلام کرده است که خرید و فروش وکالتی خودرو کار اشتباهی است.

رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور فراجا تصریح کرد: همچنین زمانی که خودرو به صورت وکالتی فروخته شود، خریدار با پلاک متعلق به فروشنده تردد خواهد کرد که اگر در این مدت خریدار با خودرو مرتکب تخلفی شود، این تخلف به نام فروشنده ثبت خواهد شد و طبیعتا پیامدهای قانونی آن نیز برعهده صاحب پلاک خودرو خواهد بود.

محمدی خاطرنشان کرد: این افراد باید به مراکز شورای حل اختلاف مراجعه کنند تا روند غیرفعال شدن پلاک خودرو برایشان به جریان بیفتند.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 1
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۹:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۴
    وقتی خلافی دادیم هزینه تعویض پلاک دادیم وپلاک از پشت ماشین برداشته میشود وپلاک جدید نصب میشود چرا باید لاشه پلاک تا یکسال توانبار ب اسم فروشنده باشه آخه این چه وضیت هست یکم فکر کنید

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها