۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۴
فروش این محصولات در پمپ بنزین‌ها ممنوع شد

رئیس صنف جایگاه‌های سوخت کشور گفت: با توجه به اصرار شرکت‌های تابعه وزارت نفت درباره استاندارد بودن سوخت، خرید و فروش مکمل در جایگاه‌ها خصوصا به صورت اجباری ممنوع است و البته ما هم از تخلف پرسنل در این مورد اغماض نخواهیم کرد.

ایسنا: اسداله قلی زاده  با بیان اینکه طی جلساتی که جلسه‌ای با مسئولان قضایی، انتظامی و مسئولان شرکت‌های تابعه وزارت نفت داشتیم خرید و فروش مکمل همچنان ممنوع است، اظهار کرد: بیرون از جایگاه‌ها در مغازه‌ها این مکمل‌های سوختی به فروش می‌رسند و منطق این ممنوعیت را باید مسئولان توضیح دهند؛ لذا مسئولیت هر موردی در خصوص مکمل در جایگاه‌ها بر عهده خریدار است.

وی با تاکید بر اینکه در صورت گزارش مردم با این مسئله برخورد جدی خواهیم کرد، گفت: اگر کارکنان جایگاه‌ها بخواهند به صورت اجباری مکمل را داخل باک خودرو بریزند، مردم نباید اجازه دهند؛ می‌توانند خودروی خود را متوقف کنند و با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند. اگر در گزارش ۱۱۰ شماره ملی و نام آن کارگر را به ما اعلام کنند، برخورد لازم انجام خواهد شد. در هرحالت اجازه نخواهیم داد عده‌ای با ایجاد نارضایتی در مردم آبروی صنفی جایگاه‌هه را خدشه‌دار کنند.

رئیس صنف جایگاه‌های سوخت کشور با اشاره به تقلب هایی که در این بخش صورت می‌گیرد، اظهار کرد: در بسیاری از موارد به جای مکمل، نفت، بنزین یا الکل داخل بسته‌بندی است که قیمت درج شده ندارند و با قیمت‌های چند برابری آن را می‌فروشند.

قلی زاده با بیان اینکه این مورد در تعداد بسیار کمی از جایگاه‌ها وجود دارد، اظهار کرد: توصیه ما این است که مردم به هیچ عنوان در جایگاه‌های سوخت مکمل خریداری نکند و در صورتی که کارکنان جایگاه اصرار به انجام این کار داشتند مراتب را گزارش دهند.

وی همچنین در مورد امکان کم فروشی در جایگاه‌ها گفت: این تلقی عمومی کاملا تکذیب می‌شود و چون تمامی جایگاه‌ها امروزه از شناورهای غریق در مخزن استفاده و هر دستگاه چندین پمپ دارد و سامانه‌های ورودی و خروجی از مخازن را ثبت دقیق می‌کنند، ماهانه و هر سه ماه یکبار نازل‌ها توسط سازمان ملی استاندارد چک می‌شود و برچسب استاندارد معتبر روی نازل‌ها وجود دارد، امکان کم فروشی وجود ندارد و اگر موارد جزئی باشد به دلیل خرابی دستگاه است که در ساعات اولیه برطرف می‌شود، لازم به ذکر است که در برخی جایگاه‌ها با زیاد فروشی هم به دلیل خرابی دستگاه روبه‌رو هستیم.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مرتضی IR ۱۶:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۷
    ال ۹۰ اتوموبیل نسبتا مستحکمی است .ولی قیمت آن باید.حدود صد الی صدوبیست میلیون تومان باشد.وبیشتر از آن اجحاف به خریدار است