۱۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۰
توضیحات مهم سازمان سنجش درباره غیرقانونی بودن این آزمون خارجی

رئیس مرکز المپیاد دانشجویی و امور آزمون‌های بین‌الملل سازمان سنجش آموزش کشور برگزاری آزمون «یوس» توسط سازمان سنجش و یا تحت نظارت این سازمان در اسفند ماه را تکذیب کرد.

ایسنا: دکتر غلامرضا یادگارزاده با بیان اینکه اطلاعیه آزمون‌هایی که توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به اطلاع داوطلبان خواهد رسید، افزود: در حال حاضر مجوزی برای برگزاری آزمون یوس صادر نشده و نظارت این سازمان بر برگزاری این آزمون صحت ندارد.

رئیس مرکز المپیاد دانشجویی و امور آزمون‌های بین‌الملل سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: براساس مصوبه ۷۹۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی مسئولیت ساماندهی، هماهنگی، نظارت و صدور مجوز آزمون‌های بین المللی به سازمان سنجش آموزش کشور واگذار شده است و خبر برخی رسانه‌ها و مؤسسات خصوصی از برگزاری‌ و یا نظارت سازمان سنجش بر برگزاری آزمون یوس در اسفند ماه تکذیب می‌شود.

 این اطلاعیه از سوی سازمان سنجش در حالی منتشر شده که این سازمان در بهمن ماه سال جاری در اطلاعیه‌ای فراخوان شرکت در آزمون یوس را اعلام کرده و در متن اطلاعیه خود نوشته بود: «آزمون "یوس" که آزمون ورودی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور ترکیه محسوب می‌شود، ۲۱ اسفندماه سال جاری برای نخستین‌بار در ایران برگزار می‌شود و داوطلبان برای ثبت‌نام در این آزمون تا ۸ اسفندماه فرصت داشتند و پس از تایید ثبت‌نام، داوطلبان می‌توانند  ۱۸ تا ۲۰ اسفند ماه برای دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کنند. 

آزمون ورودی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور ترکیه، ۲۱ اسفند ساعت ۱۱ به وقت ایران برگزار می‌شود و نتایج این آزمون در آخرین روز سال ۱۴۰۱ یعنی ۲۹ اسفند به اطلاع داوطلبان می‌رسد. »

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها