۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۱
زمان صدور اعتبارنامه منتخبان اتاق‌های بازرگانی

دهمین دوره انتخابات اتاق‌های سراسر کشور شب گذشته با اعلام نتایج اولیه به پایان رسید؛ از امروز فرایند بررسی اعتراضات احتمالی به سوءجریان انتخابات آغاز می‌شود و ۲۰ اردیبهشت، اعتبارنامه منتخبان صادر خواهد شد.

فردای اقتصاد: دهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور، دیروز ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ برگزار شد. این رویداد که بزرگترین رفراندوم بخش خصوصی کشور محسوب می‌شود، حوالی ساعت ۲۲ به پایان رسید و بلافاصله نتایج اولیه آن در سامانه انتخابات اتاق ایران منتشر شد؛ اما این پایان راه انتخابات نیست و باید مراحلی برای صدور اعتبارنامه منتخبان و رسیدگی به اعتراض یا شکایت معترضان و شاکیان احتمالی طی شود.

طبق تقویم دهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور، از زمان انتشار نتایج اولیه دهمین دوره انتخابات تا ۲۴ اسفندماه این امکان فراهم است که اعتراض به سوء جریان انتخابات در اختیار هیات‌های نظارت در استان‌های مختلف قرار گیرد.

در ادامه، هیات‌های نظارت استان‌ها تا ۲۸ اسفند باید نظر خود را به شاکیان و معترضان، اعلام کنند و طبق تقویم تنظیم شده، اعتراض به نظر هیات‌ها نیز باید تا ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ در اختیار انجمن نظارت بر انتخابات قرار گیرد.

بعد از اتمام مهلت اعتراض به نظر هیات‌های نظارت، انجمن نظارت نیز تا ۲۲ فروردین باید به اعتراض‌های واصله رسیدگی کرده و نظر خود را اعلام کند. البته در ادامه، بار دیگر یک حق اعتراض برای افراد در نظر گرفته شده تا بتوانند نسبت به نظر انجمن نیز اعتراض کرده و خواستار رسیدگی به شکایت خود از سوی دبیرخانه شورای عالی نظارت شوند.

در صورت وصول اعتراض در این مرحله، شورای عالی نظارت نیز تا ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ فرصت دارد تا به اعتراض‌های واصله رسیدگی کند و در نهایت ۱۰ اردیبهشت‌ماه نظر نهایی خود درباره انتخابات در حوزه‌های مختلف اعلام کرده و ۱۱ اردیبهشت اسامی قطعی منتخبان را منتشر کند.

در نهایت، اعتبارنامه منتخبان دهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور در تاریخ ۲۰ اردیبهشت‌ ۱۴۰۲ با امضای رئیس انجمن نظارت بر انتخابات اتاق ایران در اختیار آنها قرار می‌گیرد. پس از این مرحله، اعضای جدید هیات نمایندگان در اتاق‌ها مستقر می‌شوند و هیات‌ رئیسه هر اتاق‌ را تعیین می‌کنند.

اخبار مرتبط: 

نتایج دهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی تهران

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار