۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۹
سرویس ماهواره‌ به موبایل استارلینک آماده آزمایش می‌شود

شرکت اسپیس ایکس که متعلق به ایلان ماسک است، قصد دارد امسال با شرکت تی‌موبایل، آزمایش سرویس ماهواره به موبایل استارلینک را آغاز کند.

ایسنا: جوناتان هوفلر، نائب امور فروش استارلینک به مشتریان شرکتی در اسپیس ایکس، در "کنفرانس ماهواره ۲۰۲۳ در واشنگتن دی سی" اظهار کرد: ما با انجام این آزمایش، چیزهای زیادی یاد می‌گیریم.

بازار سرویس‌های مبتنی بر داده فضایی که مستقیما به دستگاه‌های زمینی مانند تلفن‌های هوشمند می‌رود، ظرفیت پرسودی دارد و شرکت‌های ماهواره‌ای مختلف با اپراتورهای شبکه موبایل زمینی و سازندگان گوشی برا پر کردن شکاف پوشش موبایل در زمین، همکاری فزاینده‌ای دارند.

اسپیس ایکس و تی موبایل، اوت سال گذشته، همکاری خود را اعلام کرده و قول دادند مناطقی که پوشش موبایل دارند را حذف کنند.

اسپیس ایکس تا به امروز حدود ۴۰۰۰ ماهواره استارلینک به فضا پرتاب کرده و اخیرا، ماهواره‌های قدرتمندتر "وی ۲ مینی" خود را راه‌اندازی کرده که می‌گوید چهار برابر نسل قبلی، ظرفیت دارند.

به گفته هوفلر، اسپیس ایکس، روزانه ۶ ماهواره در تاسیساتش نزدیک سیاتل تولید می‌کند و بر این باور است که این شرکت دیگر سری قبلی ماهواره‌های استارلینک را تولید نمی‌کند. این شرکت همچنین روزانه هزاران پایانه کاربری تولید می‌کند.

اگرچه اسپیس ایکس قصد دارد ماهواره‌های نسل دوم بزرگتر را تولید کند و تاکنون چند دستگاه تولید کرده است، هوفلر تاکید کرد که پرتاب این ماهواره‌ها، منوط به وضعیت موشک استارشیپ است.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی‌سی، هوفلر گفت: اسپیس ایکس بیش از یک میلیون کاربر استارلینک دارد. این شرکت اخیرا اعلام کرده است کسب و کار استارلینک این شرکت، سه ماهه جریان نقدی مثبت داشته و سودآوری این واحد در سال ۲۰۲۳ را هدف‌گذاری کرده است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha