۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۵
شورای شهر کرایه تاکسی‌ها را گران کرد + قیمت‌های جدید

در جلسه امروز شورای شهر تهران افزایش کرایه ۴۵ درصد تا ۷۵ درصدی تاکسی با اتفاق آرا به تصویب رسید.

خبرنگار مهر: بررسی بهای کرایه تاکسی در دستور کار یکصد و سی و ششمین جلسه شورای شهر تهران قرار گرفت و افزایش کرایه ۴۵ درصد تا ۷۵ درصدی تاکسی با اتفاق آرا به تصویب رسید.

سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه متوسط افزایش نرخ کرایه تاکسی ۴۵ درصد است، اظهار کرد: از ۵۰۰ خط تاکسیرانی کمتر از ۱۰ درصد از خطوط، افزایش رقمی بیش از این دارند که به حداکثر ۷۵ درصد می‌رسد و برخی خطوط نیز کمتر از ۴۵ درصد است.

وی با بیان اینکه ورودیه برای تاکسی خطی و گردشی پنج هزار تومان است، یادآور شد: نرخ کرایه تاکسی‌های فرودگاه مهرآباد ۳۵ هزار تومان، تاکسی‌های راه آهن، ویژه و تاکسی تلفنی هریک ۲۵ هزار تومان و مبلغ هزار و ۴۵۸ تومان در تمام این بخش‌ها به ازای هر کیلومتر پیمایش لحاظ خواهد شد.

تشکری هاشمی تأکید کرد: اگر خط تاکسیرانی در خطوط با شیب تند باشد، تا سقف حداکثر ۲۰ درصد قابل افزایش خواهد بود و با توجه به اینکه در ساعات اوج ترافیک، رانندگان میلی به تردد ندارند، بنابر نظر کارشناسی سازمان تاکسیرانی، رقم تا ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: در روزهای یخبندان و بارندگی شدید نیز حداکثر ۴۰ درصد افزایش پیش‌بینی شده است؛ از ساعت ۱۰ شب تا ۶ صبح نیز ۲۰ درصد به نرخ کرایه افزوده خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نرخ کرایه ون‌ها نیز تا سقف ۸۰ درصد تاکسی‌ها خواهد بود، یادآور شد: شهرداری تهران ملزم شده ظرف ۶ ماه ظرفیت پرداخت الکترونیک در تاکسی‌ها را فراهم و همچنین تاکسی برخط را از طریق جذب سرمایه‌گذاری و پلتفرم‌های موجود ظرف مدت ۹ ماه برقرار کند.

وی با اعلام اینکه قیمت‌های جدید از اردیبهشت ماه سال آینده اعمال خواهد شد، گفت: شهرداری تهران مجاز است افزایش ۸۰ درصدی قیمت را در خودروهای لوکس در نظر بگیرند و مرجع تشخیص آن سازمان تاکسیرانی است.

تشکری هاشمی با بیان اینکه شهرداری تهران در سال آینده باید لایحه سرویس مدارس را برای سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۳ را اعلام کند، یادآور شد: سازمان تاکسیرانی مجاز است برای صدور مجوز بهره‌برداری شرکت‌های تاکسیرانی، مبالغ را بر اساس رتبه دریافت کند و مدت پروانه‌ها نیز سه ساله خواهد بود. ارقام برای شرکت‌های رتبه یک ۲۰ میلیون تومان، رتبه دو ۱۷ میلیون تومان، رتبه سه ۱۳ میلیون تومان، رتبه چهار ۱۰ میلیون تومان و رتبه پنج ۶ میلیون تومان است که البته تمام شرکت‌ها در رتبه پنج قرار دارند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در صورت تغییر نرخ حامل‌های انرژی، شهرداری تهران مکلف است اصلاحیه را تهیه کند و به شورا ارائه دهد، تصریح کرد: شهرداری مکلف است لایحه تعیین نرخ بلیت در سال ۱۴۰۳ را باید حداکثر تا پایان دی ماه سال آینده به شورا ارائه دهد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 2
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • IR ۱۷:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۳
    اسم این شورای گرانفروش خدمات را بایستی شورای نام گذاری معابر و افزایش نرخ خدمات گذاشت