۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۷
برکناری یکی از مدیران صندوق بازنشستگی به خاطر ولخرجی

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری مدیران یکی از شرکت‌های ذیل هلدینگ این مجموعه را به دلیل تخلف در خصوص مصوبه خرید خودرو و هدیه به سایر مدیران برکنار کرد.

تسنیم: نعمت‌الله ترکی در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل یکی از هلدینگ‌های صندوق، سرپرست شرکت آپاداناسرام را براساس گزارش های رسیده به سامانه نظارت مردمی این صندوق برکنار کرد.

در متن نامه ترکی آمده است:

در راستای اجرای منویات رئیس محترم جمهور، بارها تاکید شد که صندوق بازنشستگی کشوری در مبارزه با کج‌روی‌ها عزم جدی دارد و سامانه نظارت مردمی در راستای همین امر مهم راه اندازی شد.

گزارش‌های واصله به اینجانب حکایت از مصوباتی خارج از عرف در یکی از جلسات هیات مدیره شرکت‌های ذیل هلدینگ دارد. در حالی که اینجانب به صورت مکتوب به تمامی شرکت‌ها ابلاغ کردم که از هرگونه اقدام تشریفاتی که مغایر با سطح زندگی عموم بازنشستگان است اجتناب کنید، دقایقی پیش از طریق سامانه نظارت مردمی مطلع شدم که در جلسه هیئت مدیره شرکت آپادانا سرام به شماره جلسه ۳۷۳، مصوباتی وضع شده که مغایر با ابلاغ‌های گذشته اینجانب و سیاست های دولت انقلابی است.

از آنجایی که این شرکت‌ها متعلق به بازنشستگان عزیز است، آیا این عزیزان رضایت دارند که در شرکتی برای خرید خودرو جهت استفاده حوزه مدیرعامل (علی‌رغم داشتن خودروی دیگر) و همچنین برای خرید هدیه جهت اهدا به برخی مسئولین، مصوبه داشته باشیم!؟

با قید فوریت مصوبه هیئت مدیره لغو، سرپرست شرکت عزل و در خصوص اعضای هیئت مدیره که مفاد مذکور را امضا و تایید کرده‌اند، تدبیر شود. ضمنا به سایر شرکت‌ها نیز مجددا تاکید شود مقام عالی وزارت و زیر مجموعه ایشان در مبارزه با کج‌روی‌ها و فساد، با احدی تعارف ندارند.

به گزارش تسنیم، سامانه نظارت مردمی صندوق بازنشستگی کشوری ۱۶ اسفندماه امسال طی مراسمی رونمایی و در سایت این صندوق به نشانی cspf.ir آغاز به کار کرد.

انتهای پیام/

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha